1. YAZARLAR
  2. İbrahim Şahin
  3. Akparti Mitingleri Neden Bu kadar Coşkulu ve Kalabalık
İbrahim Şahin

İbrahim Şahin

Yazarın Tüm Yazıları >

Akparti Mitingleri Neden Bu kadar Coşkulu ve Kalabalık

Bence bunun tek sebebi var! Vatandaş hafta içi sabah erken, akşam karanlığı, yağmur çamur demeden 11 yıldır bu ülkede siyasi ve ekonomik istikrar sağlayan dik duran, eğilmeyen uzun adamına, liderine sahip çıkıyorlar. Bayrağını kapıp haksızlığa uğradığını düşündüğü liderinin miting alanlarına koşuyorlar. Halk coşkulu bir şekilde adeta haykırarak, “Menderes’i astınız, Özal'ı zehirlediniz, Erbakan hocamızı iktidardan alaşağı ettiniz ama uzun adam, dünya lideri Tayyip Erdoğan'ı yedirmeyeceğiz” diyorlar.

Ama bu meydanları, bu coşkuyu gören bazı çevrelerin sanırım moralleri çok bozulmuştur. Alışmışlardı ülke menfaati değil, kendi menfaatleri uğruna beğenmedikleri, çıkarı olmadıkları iktidarları şantajlarla, tehditlerle alaşağı etmeye alışmışlardı. Son dönemlerde de buna benzer şekilde darbeyle yapamadıklarını şimdi ise akla mantığa uymayan çevrelerin bir araya gelerek seçimlere kısa bir süre kala, seçimleri manipüle etmek. Her gün montaj olduğu apaçık belli olan kaset ve iftiralarla seçmenin zihnini karıştırarak 11 yıldır halkın iktidarı olan AK Partiyi ve lideri Tayyip Erdoğan’ı alaşağı etmenin hesabını yapıyorlar. Ama görülüyor ki halk meydanlara AK Parti mitinglerini hınca hınç coşkulu bir şekilde doldurup adeta haykırıyorlar. “Menderes'i astınız, Özal'ı zehirlediniz, Erbakan hocayı iktidardan alaşağı ettiniz. Ama artık biz her şeyi görebiliyoruz her şeyin farkındayız dünya lideri Tayyip Erdoğan'ı yedirmeyeceğiz” diyorlar.

Çünkü eski tek radyo, tek televizyon devri yok. Herkes her haberi, olayı istediği kanal ve iletişim araçlarından takip edip, gerçeklerin farkına varabiliyorlar. Hani bir söz var" Hiç bir şey eskisi gibi olmayacak" aynen öyle. Zaman değişti, artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacak. Çünkü hesap edemedikleri, hiç geri vitesi olmayan, dik duran, taviz vermeyen, eğilmesini beceremeyen, uzun bir adam ve dünya lideriyle karşı karşıyalar.

Bence bu meydanların kalabalık ve coşkulu olmasının en önemli sebeplerinden biri de bu. Böyle bir vasıflara sahip bir lideri bu millet yedirmez, yedirmeyecektir de. Bu millet her şeyin farkında eski devirler geride kaldı çağ iletişim çağı, herkes her şeyi çok iyi görüyor, her şeyin farkında ve çok iyi analiz edip kararını verebiliyor.

SAYGILARIMLA İbrahim ŞAHİN 05.03.2014

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT