1. HABERLER
  2. EKONOMİ
  3. Aksa Jeneratör Turquality belgesi aldı

Aksa Jeneratör Turquality belgesi aldı

35 yılda tüm dünyada uzmanlık ve güvenin simgesi haline gelen, 168 ülkeye ihracat gerçekleştiren Türkiye’nin lider markası Aksa Jeneratör, dünya pazarlarındaki yolculuğuna Turquality ile emin adımlarla devam ediyor

Aksa Jeneratör Turquality belgesi aldı

Bireysel kullanımdan dev projelere uzanan geniş yelpazedeki ürün ve uygulamalarıyla jeneratör pazarında bir dünya markası haline gelen Aksa Jeneratör, Türkiye’nin en prestijli markalarının yer aldığı “Turquality” programına kabul edilerek dünya pazarlarında daha güçlü yol almasına yardımcı olacak bir adım daha attı.

35 yıldır uzmanlık ve güvenin simgesi olan Aksa Jeneratör, 168 ülkeye ulaşan ihracatı ve küresel sektörde ilk beş üretici arasında olmasıyla Türkiye ekonomisine yüksek katkı sunan firmalar arasında yer alıyor. 20 yıldır Afrika pazarında yer alarak bu kıtanın gelişimini destekleyen Aksa Jeneratör’ün Türkiye, Çin ve ABD’de üç üretim tesisi bulunuyor. Asya, Avrupa, Afrika ve Amerika’da 13 ofis, 4 temsilcilikle hizmet veren Aksa, 2018 yılında 1.5 milyar TL ciroya ulaştı. Firmanın cirosunun %65’ini yurtdışı satışlardan sağlandı.

Dev projelere kesintisiz Aksa enerjisi

Uluslararası alanda Gana Kotoka Havalimanı, Aşkabat Olimpiyat Kompleksi gibi dev projelerde yer alan Aksa Jeneratör, son olarak Okyanusya’nın turizm cenneti Vanuatu Cumhuriyeti’yle 10 MW’lik enerji santrali projesine enerji desteği sağladı.
Ar-Ge yatırımlarıyla farklı Pazar ve sektörlerin ihtiyaçlarına yanıt veren yenilikçi ürünler gerçekleştiren Aksa Jeneratör, 8 saniyede sistemi devralan ilk jeneratörü üretti.

Hedef ilk üç üreticiden biri olmak

Aksa Jeneratör CEO’su Alper Peker, Aksa Jeneratör’ün 2025 yılına kadar dünyada en büyük ilk üç üretici firmadan biri olma hedefiyle çalıştığını ve Turquality damgasıyla dünya pazarlarındaki prestijine katkı sağlayacak bir adım attığını belirtti. Aksa Jeneratör’ün Türkiye’nin bayrağını 168 ülkede dalgalandırdığı belirten Alper Peker “Aksa Jeneratör olarak dünya çapında birçok enerji santrali, askeri tesis, havalimanı, alışveriş merkezi ve spor tesisi projesinde yer aldık, almaya devam ediyoruz. Ürünlerimiz madencilikten inşaata pek çok sektörde kullanılıyor. Turquality ile dünya pazarlarındaki gücümüzü Türkiye referansıyla daha da artıracağız. Her zaman gücüne ve potansiyeline inandığımız ülkemizi Turquality belgesiyle temsil etmek büyük bir gurur olduğu kadar aynı zamanda büyük bir sorumluluk yüklüyor. Bu sorumlulukla hedeflerimiz için çok daha gayretle çalışacağız. Aksa Jeneratör olarak büyüme stratejisinin bir parçası olarak Afrika ve Hindistan gibi ülkelerin yanı sıra Avrupa’daki yatırımlarımızı sürdürerek dünya pazarında ilk üçe girmeyi hedefliyoruz. Aynı zamanda Afrika ve Güney Amerika pazarlarındaki olası fırsatları takip ederek dünya çapındaki satış ağımızı genişleterek gelişimimizi hızlandıracağız. Uzun dönemde Brezilya ve Avustralya pazarlarında da pazar payını artırmayı amaçlıyoruz” dedi.

AKSA Jeneratör Hakkında

1968 yılında Ali Metin Kazancı’nın kurduğu elektrikli motor fabrikasıyla üretim yolculuğuna başlayan AKSA, 1984 yılında ilk jeneratörünü üretti ve kısa zamanda elektrik enerjisi temini için makine ve donanım üretimi konusunda uzmanlaşarak, dünyadaki sayılı jeneratör üreticilerinden biri oldu. 1994 yılında Aksa topluluğunun Kazancı Holding adı altında birleşmesi ve yeni organizasyonu ile Aksa Jeneratör bugünkü yapısına ulaştı. Uzun yıllardır Türkiye jeneratör pazarının lideri olan Aksa, 3 kıtada üretim ile 168 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. Üretiminin yüzde 65’ini ihraç eden Aksa Jeneratör; İstanbul dışında Çin’de ve Amerika’da bulunan üretim tesisleriyle, Asya, Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Amerika’da bulunan 13 ofis ve 4 temsilciliği ile küresel sektörde ilk 5 firma arasındadır. Doğal gazlı jeneratörlerin dünyadaki ilk üreticilerinden biri olan Aksa Jeneratör senkron jeneratör projelerinde tartışmasız üstünlüğünü korurken, Ar-Ge yatırımları ile daha düşük yakıt sarfiyatlı, daha düşük ses seviyeli ve çevre dostu jeneratörler üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT