1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Aksaray’da kitap okuma kampanyasına büyük ilgi

Aksaray’da kitap okuma kampanyasına büyük ilgi

KOP Okuyor Projesi kapsamında Aksaray Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından "Al götür, oku getir" sloganı ile başlatılan kitap okuma kampanyası...

Aksaray’da kitap okuma kampanyasına büyük ilgi

KOP Okuyor Projesi kapsamında Aksaray Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından "Al götür, oku getir" sloganı ile başlatılan kitap okuma kampanyası büyük ilgi görüyor.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığınca onaylı kitapların yer aldığı dolaplar okuma dolapları Emekliler Dinlenme evi, Ulu Cami önü ve insanların yoğun olduğu Otobüs Terminalinde vatandaşların hizmetine sunuldu. Emekliler Dinlenme Evinde düzenlenen törene, AK Parti Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Milli Eğitim Müdürü H. Ömer Kartal, Başkan Yardımcıları, Milli Eğitim Şube Müdürleri ve emekliler katıldı.

Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal projenin içeriği ve hedeflerinden bahsederek, "KOP okuyor projesi kapsamında belediyemizle iş birliği içerinde Aksaray'da kitap okuma kampanyası başlatıyoruz. KOP okuyor projesi dâhilinde "Al Götür, Oku Getir" sloganıyla vatandaşlarımıza kitap okuma farkındalığı oluşturmak istiyoruz. Bu proje KOP tarafından finanse ediliyor. 26 Bin liralık bir projedir. Aksaray'da da belediyemizin uygun göreceği farklı noktalara Milli Eğitim Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığınca onaylı kitapların yer aldığı dolapları bırakarak vatandaşlarımızın kitap okumalarını sağlayacağız. Kitap koyacağımız bölgeler Emekliler Dinlenme evi, Ulu Camii önü ve Şehirlerarası Otobüs Terminalinde kurduğumuz stantlardan yapıyoruz" dedi.

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ise, içinde bulunduğumuz teknoloji çağında okuma alışkanlığı ve kültürünün sürdürülebilir olması için bu projeye destek verileceğini belirterek, "KOP ile birlikte geçekleştirilen bu proje, okuma konusunda hakikaten bir farkındalık oluşturuyor. Okumak, teknoloji çağında daha fazla önem kazanıyor çünkü bilgisayarın, telefonun hakim olduğu bir çağda; her yaştan insanımızın okumaya yönelmesi ve okuma alışkanlığı edinmesinden daha güzel bir şey olamaz. İnsanlarımız yoğun olduğu yerlere kitaplarımızdan koyarız talep olursa kitap bıraktığımız noktaları artırabiliriz" şeklinde konuştu.

AK Parti Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu Kop'un "Al Götür, Oku Getir" projesinin çok anlamlı olduğunu ve okumanın önemine değinerek burada emeği geçen herkese teşekkür etti. Milletvekili Cengiz Aydoğdu ile Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, emeklileri tek tek ziyaret ederek, hem onlarla sohbet etti hem de kitap okumanın faydasından bahsetti.

Aksaray’da kitap okuma kampanyasına büyük ilgi

Aksaray’da kitap okuma kampanyasına büyük ilgi

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.