1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Aksaray’da pancar üretim sorunları masaya yatırıldı

Aksaray’da pancar üretim sorunları masaya yatırıldı

Aksaray'da pancar üretiminde sıkıntılar yaşayan pancar grup başkanları ziraat odasında bir araya gelerek Emin Koçak Başkanlığında sorun ve sıkıntıları...

Aksaray’da pancar üretim sorunları masaya yatırıldı

Aksaray'da pancar üretiminde sıkıntılar yaşayan pancar grup başkanları ziraat odasında bir araya gelerek Emin Koçak Başkanlığında sorun ve sıkıntıları değerlendirdi.

Tarım ve hayvancılığın geçim kaynağı olduğu Aksaray'da pancar üretiminde sıkıntılar yaşayan pancar grup başkanları ziraat odasında bir araya gelerek Emin Koçak Başkanlığı'nda sorunları değerlendirdi. Yaklaşık yüz pancar grup başkanının katıldığı toplantıda özellikle pancar münavebe süresi ve sahaları gündeme geldi. Pancar gurup başkanları münavebenin 4 yıldan 3 yıla indirilmesi ve münavebe sahalarının bölge bazlı değil, tarla bazlı olması talebinde bulundu.

Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak, pancar grup başkanlarının sorunlarını dinledikten sonra gerekli çalışma ve girişimlerin yapılacağını belirterek, "Tüm dünyada olduğu gibi, ülkemizde ve Aksarayımızda da tarım ve hayvancılık son derece önemli bir sektör. Aksarayımızda da nüfusumuzun yüzde 80'i tarım ve hayvancılıktan geçimini sağlıyor. Ayrıca Aksarayımızdaki pancar üretimi son derece kaliteli ve doğal olduğunu için en yüksek verimlilik sahibi olan bir bitki. Bu nedenle siz değerli başkanların talepleri ve önerileri bizler için çok önemli. Ziraat Odası Başkanlığı olarak gerekli prosedürleri uygulayıp hazırladığımız rapor ve evraklarla yetkililerin kapısını çalacağız. Bu sorunları en kısa sürede çözerek üretimin önünü daha da fazla açacağız" dedi.

Aksaray’da pancar üretim sorunları masaya yatırıldı

Aksaray’da pancar üretim sorunları masaya yatırıldı

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.