1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Aktif Yaşlanma Evi Antakya’ya örnek olacak

Aktif Yaşlanma Evi Antakya’ya örnek olacak

Mezitli Belediyesi ve Türkiye Alzheimer Derneği Mersin Şubesi işbirliği ile hayata geçirilen Gülbahar Özmen Aktif Yaşlanma Evi projesi, diğer kentlere...

Aktif Yaşlanma Evi Antakya’ya örnek olacak

Mezitli Belediyesi ve Türkiye Alzheimer Derneği Mersin Şubesi işbirliği ile hayata geçirilen Gülbahar Özmen Aktif Yaşlanma Evi projesi, diğer kentlere örnek oldu. Antakya Belediyesi, aynısını Antakya'da gerçekleştirmek için Yaşlanma Evi'nde incelemelerde bulundu.

Mezitli Belediyesi'nin geçen günlerde hayata geçirdiği Gülbahar Özmen Aktif Yaşlanma Evi, başka şehirlerin de ilgisini çekti. Yaşlıları psikolojik ve sosyal açıdan rahatlatacak spor, sağlıklı yemek yapımı, ahşap boyama, takı tasarımı, dekoratif el sanatları, obje yapımı, bahçe çalışmaları, koro, folklor, dans, sinema etkinliği, bilgilendirme toplantıları yapma imkanı buldukları Gülbahar Özmen Aktif Yaşlanma Evi, Antakya Belediyesi'nden konukları ağırladı. Antakya Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Şevki Serin'in başkanlığında bir ekip Mezitli'ye gelerek incelemelerde bulundu. Mezitli Belediyesi İş ve Proje Geliştirme Sorumlusu Hürrem Betül Levent Erdal ve Gülbahar Özmen Aktif Yaşlanma Evi Yöneticisi Emine Koca'dan bilgi alan ekip, çalışmaları da izleme fırsatı buldu.

Serin: "Projeyi Antakya'da uygulamak istiyoruz"

Aktif Yaşlanma Evi'nin yanı sıra Mezitli Belediyesi'nin yaşlılar için yaptığı çalışmaları da inceleyen Serin, aynı projeyi Antakya'da uygulamak istediklerini söyledi. Mezitli Belediyesi tarafından projenin başarıyla uygulandığını ifade eden Serin, "Uygulamayı her yönüyle incelemek için ve bilgi almak için Mezitli'ye geldik. Gördüğümüz tablodan çok etkilendik. Mezitli Belediyesi'ne, pek çok projesinde olduğu gibi bu Aktif Yaşlanma Evi projesini de başarıyla uyguladığı için teşekkür etmek gerekiyor" dedi.

Tarhan: "Aktif Yaşlanma Evi, önümüzdeki süreçte hayata geçireceğimiz Aktif Yaşlanma Merkezi için iyi bir pilot uygulama oldu"

Aktif Yaş Alma Evi'nin açılmasının üzerinden kısa bir süre geçmesine karşın gördüğü ilginin memnuniyet verici olduğunu belirten Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ise "Emeklilerin en yoğun yaşadığı ilçe olan Mezitli'de, Alzheimer Derneği'nin de görüşünü alarak Aktif Yaşlanma Evi'ni yaptık. Burada yaşlılarımız uzmanlar eşliğinde çeşitli etkinlikler gerçekleştiriyorlar. Kısa sürede bu denli ilgi görmesi bizi elbette mutlu ediyor. Hayırsever Gülbahar Özmen ve çocuklarının desteği ile açtığımız Aktif Yaşlanma Evi, önümüzdeki süreçte daha büyük bir projeyle hayata geçireceğimiz Aktif Yaşlanma Merkezi için de iyi bir pilot uygulama oldu. Projemizi başarıya ulaştıran başta Alzheimer Derneği Mersin Şube Başkanı Prof. Dr. Ayşe Özge ve Gülbahar Özmen Aktif Yaşlanma Evi Yöneticisi Emine Koca olmak üzere tüm gönüllülerimize ve belediye çalışanlarımıza teşekkür ederim" diye konuştu.

Aktif Yaşlanma Evi Antakya’ya örnek olacak

Aktif Yaşlanma Evi Antakya’ya örnek olacak

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.