1. HABERLER
  2. TEKNOLOJİ
  3. AL JAZEERA ARAB Frekans Ayarları 2021 - AL JAZEERA ARAB Digitürk, D-Smart ve Tivibu Kaçıncı Kanal?

AL JAZEERA ARAB Frekans Ayarları 2021 - AL JAZEERA ARAB Digitürk, D-Smart ve Tivibu Kaçıncı Kanal?

Türksat 4A uydusundan yayın yapan AL JAZEERA ARAB frekans ayarlarını uydu alıcınıza yüklemeniz için gereken bilgilere haberimizde yer verdik. Bu içerikte ayrıca AL JAZEERA ARAB Digitürk, D-smart ve Tivibu  kaçıncı kanalda yayın yapıyor? aramanıza da cevap verecektir.

AL JAZEERA ARAB Frekans Ayarları 2021 - AL JAZEERA ARAB Digitürk, D-Smart ve Tivibu Kaçıncı Kanal?

Televizyonunuzu bilerek veya bilmeyerek fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz. Uydu alıcınıza böyle bir durumda aradığınız kanalın frekans bilgilerini yeniden girmeniz gerecektir. Dolayısıyla AL JAZEERA ARAB frekans ayarları 2021 diye bir araştırma yapıyorsanız bu içerikte güncel AL JAZEERA ARAB Frekans bilgilerini bulabilirsiniz.

Türkiye’nin aktif haberleşme uyduları Türksat 3A ve 4A uyduları Türksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş (TÜRKSAT) yönetiminde aktif ve başarılı bir şekilde görevlerini gerçekleştiriyor. Bu iki uyduda toplam 308 adet şifresiz kanal bulunuyor. Bunlardan 70’i HD yayın yaparken geri kalan 238 kanal ise SD formatta yayınlarını sürdürüyor. SD yayın ile HD yayın arasında sadece görüntü kalitesi farkı bulunuyor. HD yayın 1080P kalitesinde cihazlara yayın gönderirken, SD yayın ise 720p şeklinde kalitede gönderiyor. Buda evlerimize kadar ulaşan görüntünün netlik kalitesi olarak yansıyor.

AL JAZEERA ARAB Frekans Ayarı 2021 Nedir? (Şifresiz)

AL JAZEERA ARAB Frekansı ayarı 12457, Sinyal oranı 30000, Polarizasyon yönü V (Vertikal) - Dikey Batı şeklinde ayarlamanız gerekiyor. Aşağıda daha iyi anlaşılması için sizlere tane tane aktarıyoruz.

Kanal adı: AL JAZEERA ARAB

Uydu : Türksat 4A

Frekans : 12457

Sinyal Oranı : 30000

Polarizasyon : V (Vertikal) - Dikey Batı

FEC : 3/4

Audio PID : 5408

Video PID : 5308

Kapsama Alanı : Batı

Bu içerikteki AL JAZEERA ARAB Frekans bilgisi TÜRKSAT Resmi Web Sitesi üzerinden 2021 yılında edinilen bilgilere göre hazırlanmıştır.

69.webp

AL JAZEERA ARAB Frekans Ayarı Nasıl Yapılır?

AL JAZEERA ARAB kanalını izleyebilmeniz için çanak anteninizin Türksat 4A uydusuna ayarlı olması gerekmektedir. Türksat 4A uydusuna dönük çanak anteniniz varsa uydu cihazınızın kurulum menüsünden “frekans ekle” (bazı cihazlarda transponder ekle, manuel kanal arama veya benzeri olabilir) menüsünü açın.

Uydu adı kısmında "Türksat 4A" seçin. Uydu seçimini yaptıktan sonra bir alt kısmında bulunan frekans, . Polarizasyon, Sembol kısmına kısmına yukarıda yer alan frekans bilgisini girin ve işlem tamamdı.

Cihazın Marka ve Modeline Göre kanal ekleme ayarlama işlemlerini aşağıdaki linklerden faydalanarak gerçekleştirebilirsiniz.

frekans-2021.jpeg

AL JAZEERA ARAB Digitürk Kaçıncı Kanal?

AL JAZEERA ARAB kanalının Digitürk’te hangi kanalda olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

AL JAZEERA ARAB D-Smart Kaçıncı Kanal?

AL JAZEERA ARAB kanalının D-Smart’ta hangi kanalda olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

AL JAZEERA ARAB Tivibu Kaçıncı Kanal?

AL JAZEERA ARAB kanalının TİVİBU’da hangi kanalda olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT