1. HABERLER
  2. BİYOGRAFİ
  3. Alagöz Holding sahibi kimdir? Cantürk Alagöz kimdir, nereli, kaç yaşında? Eşi kim? Kaç çocuğu var?

Alagöz Holding sahibi kimdir? Cantürk Alagöz kimdir, nereli, kaç yaşında? Eşi kim? Kaç çocuğu var?

Fenerbahçe ile Alagöz Holding arasında yapılan sponsorluk anlaşmasının ardından holding internette Alagöz Holding sahibi kimdir? Alagöz Holding kimin? Cantürk Alagöz kimdir, nereli, kaç yaşında? Eşi kim? Kaç çocuğu var? sorularıyla aratılmaya başladı. Biz de konuyla ilgili tüm bilgileri haberimizde derledik.

Alagöz Holding sahibi kimdir? Cantürk Alagöz kimdir, nereli, kaç yaşında? Eşi kim? Kaç çocuğu var?

 Alagöz Holding sahibi kimdir? Alagöz Holding kimin? Cantürk Alagöz kimdir, nereli, kaç yaşında? Eşi kim? Kaç çocuğu var? soruları internet mecrasında vatandaşlar tarafından çokça aratılan konular arsında yerini aldı. İşte detaylar...

ALAGÖZ HOLDİNG KİMDİR? ALAGÖZ HOLDİNG KİMİN? CANTÜRK ALAGÖZ KİMDİR, NERELİ, KAÇ YAŞINDA?

Cantürk Alagöz, 1969 yılında Iğdır’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini doğduğu il olan Iğdır’da tamamlayan Alagöz, 1992 yılında Hacettepe Üniversitesi Kimya Mühendisliği’nden mezun oldu. Cantürk Alagöz, yüksek lisansını ise Hacettepe Üniversitesi Kimya Mühendisliği’nde 1995’te tamamladı. 

1996 yılında özel bir şirkette iş hayatına başlayan Cantürk Alagöz, Türkiye’nin ve bölge ülkelerin analitik cihaz yedek parça, sarf malzeme ve teknik servis desteğine olan ihtiyacını karşılayan Redokslab firmasına 2004 yılında ortak oldu. Redokslab’da edindiği tecrübelerini başka sektörlerde kullanan Cantürk Alagöz, 1973’ten beri Türkiye’nin aşı ihtiyacını karşılayan Keymen İlaç’ı 2016 yılında satın aldı.  

Alagöz Holding sahibi kimdir? Cihat Alagöz kimdir, nereli, kaç yaşında? Eşi kim? Kaç çocuğu var?

Keymen İlaç, Covid-19 ile mücadelede Türkiye’ye Sinovac’ı ilk kez getirerek sektörde bir ilke imza attı. Ayrıca Keymen İlaç, Covid-19’la mücadelede faz 3 klinik çalışmalarını gerçekleştirerek Türkiye ve dünyanın aşı ihtiyacını karşılamaktadır. 

Cantürk Alagöz, Redoks, Keymen İlaç’ın yanı sıra Can Çevre ve Enerji, Nil Çevre ve Enerji, Alagöz Maden ve Alagöz Kimya firmalarını kurarak, Alagöz Holding çatısı altında topladı. Birçok sosyal sorumluluk projesi ve spor branşlarına verdiği desteklerle bilinen Cantürk Alagöz, Nisan 2021’den bu yana Alagöz Holding Iğdırspor Başkanlığı’nı üstlenmektedir. 

İş hayatında birçok uluslararası ödüle layık görülen Cantürk Alagöz, evli ve iki çocuk babasıdır.  Ayrıca Cantürk Alagöz, iyi derecede İngilizce bilmektedir.  

Ödüller

- Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanlığı Çalışma Hayatında Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Ödülü  (2016)
- Thermo Scientific tarafından verilen  İNNOVATİON Ödülü (2011)
- Thermo Scientific   Best Commitent Ödülü (2009)

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
4
1
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT