1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Alanya ve Akseki’de sinekle mücadele

Alanya ve Akseki’de sinekle mücadele

Büyükşehir Belediyesi Çevre Sağlığı ekipleri, halkın sineksiz bir yaz geçirmesi için çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Alanya ve Akseki’de sinekle mücadele

Antalya Büyükşehir Belediyesi ilçelerde sinekle mücadeleye devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi Çevre Sağlığı ekipleri, halkın sineksiz bir yaz geçirmesi için çalışmalarını yoğunlaştırdı. Kent merkezi dahil ilçelerde devam eden çalışmalarda sineklerin üreme noktaları sürekli ilaçlanıyor. Ekipler, Alanya Tersanesi ve çevresindeki kayalıkları adeta didik didik etti. Tersane çevresi ve kayalıklarda biriken sularda sineklerin yuvalanmaması için ilaçlama çalışması yapıldı. Alanya Tersanesi'nin yanı sıra, Kargıcak, Dinek, Okurcalar başta olmak üzere vatandaşların piknik yaptığı alanlar ile yerleşim yerlerine yakın kayalık bölgelerde de mücadele çalışmaları aralıksız devam ediyor.

İşi sıkı tutuyoruz

Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, "2016 yılı başında yapılan çalışmalar neticesinde geçtiğimiz yaz Alanya genelinde sinekle ilgili çok az sayıda şikayet aldık. Bu yıl da ekiplerimiz işi sıkı tuttu ve sineklerin yuvalanabileceği her noktayı tespit ederek gerekli ilaçlamayı yaptı. Çalışmalar aynı ciddiyetle devam ediyor. Vatandaşlarımızın Alanya'da bu yazı rahat geçirmesi için özveriyle çalışıyoruz" dedi.

Akseki'de lastikler toplandı

Büyükşehir Belediyesi, Akseki'nin ilçe ve Mahallelerinde ilaçlama çalışmaları yapıyor. Akseki'de sürdürülen ilaçlama çalışmaları öncesinde ilçede detaylı bir inceleme yapan ekipler, haşere ve uçkunların üreme noktalarını belirledi. Larva döneminde yoğunlaşan çalışmalarda, tespit edilen su birikintileri, toplu atık birikintileri ilaçlandı, atık lastikler toplandı.

Alanya ve Akseki’de sinekle mücadele

Alanya ve Akseki’de sinekle mücadele

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT