1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Alanya’da Kadınlar Günü’ne özel siyah beyaz fotoğraf sergisi açılıyor

Alanya’da Kadınlar Günü’ne özel siyah beyaz fotoğraf sergisi açılıyor

8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde Alanya Belediyesi'nin düzenlediği, kendi arşivinden seçtiği ve karelerde Alanyalı kadınların günlük yaşamından kesitlerin...

Alanya’da Kadınlar Günü’ne özel siyah beyaz fotoğraf sergisi açılıyor

8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde Alanya Belediyesi'nin düzenlediği, kendi arşivinden seçtiği ve karelerde Alanyalı kadınların günlük yaşamından kesitlerin sunulacağı siyah beyaz fotoğraf sergisi yarın açılıyor.

Alanya Belediyesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne özel siyah beyaz fotoğraflardan oluşan bir sergi hazırladı. Sergide, 1930'lu ile 1990'lı yıllar arasındaki döneme ait Alanyalı kadınların yaşantılarından, anneliklerinden, düğün, sünnet, giyim ve mesleklerinden kareler sergilenecek.

Alanya'daki kadın kültürü sergilenecek

Sergiyi gezecekler, zamanda yolculuk yaparak siyah beyaz fotoğraflarla ve manken üzerindeki kıyafetlerle giyim kuşamın yıllara göre nasıl değiştiğini görebilecekler. Alanya'nın ünlü terzilerini, gelinliklerin yıllara göre değişimini, Alanya'nın önemli kültür değerlerinden biri olan ipeğin üretim aşamasından dokumasına kadar olan bölümde ipekböcekçiliği üretimini, siyah beyaz fotoğraf ve objelerle tanıtımını yerinde görebilecek.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne özel hazırlanacak olan "Alanya Kadınları Siyah Beyaz Fotoğraf Sergisi", Çarşamba günü (yarın) saat 14.00'da Kültür Merkezi'nde açılacak ve 17 Mart tarihine kadar ziyaretçilerini bekleyecek.

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT