Alaşehir’de bin 636 asker yemin etti

Manisa'nın Alaşehir ilçesindeki Ulaştırma, Personel Okulu ve Eğitim Merkezi Eğitim Alay Komutanlığında vatani görevini yapan ve acemi eğitimlerini tamamlayan...

Alaşehir’de bin 636  asker yemin etti

Manisa'nın Alaşehir ilçesindeki Ulaştırma, Personel Okulu ve Eğitim Merkezi Eğitim Alay Komutanlığında vatani görevini yapan ve acemi eğitimlerini tamamlayan erler için alayda yemin töreni düzenlendi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende, dönem kütüğüne plaketi Ulaştırma er Mustafa Kemal Yıldırım çaktı. And içenler adına Ulaştırma Er Mehmet Çam'ın yaptığı konuşmanın ardından temel eğitim gören 1997/3 tertip 1. kademe erler and içti. Yemin töreninde 1.636 acemi er'in yemin ettiği öğrenildi.

Törende konuşan Eğitim Alay Komutanı Ulaştırma Albay Ali İsmail Elalmış, askerlerin vatani görevlerini yüce Türk milletine layık bir şekilde yapacağına olan inancının tam olduğunu belirterek, "Dosta güven düşmana korku veren askerlerimizle ne kadar övünsek azdır.Tüm şehitlerimizi buradan saygıyla anıyorum. Yiğit Mehmetçikler, yolunuz açık olsun." dedi.

Yemin töreninde babalarıyla aynı alayda görev yapan askerlere Albay Elalmış tarafından onur belgesi verildi. Daha sonra tören geçişi yapıldı. Törenin sonunda Albay Elalmış, asker aileleri ile yakından ilgilenerek bir süre sohbet etti.

Düzenlenen törene Eğitim Alay Komutanı Ulaştırma Albay Ali İsmail Elalmış, 2. Ulaştırma Er Eğitim Taburu Komutan Vekili Ulaştırma Binbaşı Ali Cem Günay, Trafik Eğitim Tabur Komutanı Piyade Yarbay Yusuf ile yemin edecek askerlerin aileleri ve yakınları katıldı.

Alaşehir’de bin 636 asker yemin etti

Kaynak: İHA

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
Son Haberler
Çok Okunanlar
Yorumlananlar