1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Albayrak, enflasyonu ve ihracatı değerlendirdi

Albayrak, enflasyonu ve ihracatı değerlendirdi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, açıklanan Aralık ayı enflasyonu ile ilgili olarak,"Enflasyonda 2019’u hedeflediğimiz %12 seviyesinin altında kapattık." dedi.

Albayrak, enflasyonu ve ihracatı değerlendirdi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 2019 Aralık ayının açıklanan enflasyon rakamlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Twitter hesabından değerlendirmelerde bulunan Albayrak,"Enflasyonda 2019’u hedeflediğimiz %12 seviyesinin altında kapattık. 2020’de de enflasyonla mücadele ana gündemlerimizden biri olacak.İnşallah, ürün ve hizmet piyasalarında rekabeti daha da iyileştirerek, üretimi güçlendirerek enflasyonu tek hanelerde istikrara kavuşturacağız." ifadelerini kullandı.

İHRACAT RAKAMLARINI DEĞERLENDİRDİ

Açıklanan ihracat rakamlarına da değinen Bakan Albayrak ,"2019’da ihracatımız %2,04 artışla 180,5 milyar dolar oldu ve Cumhuriyet tarihi rekoru kırıldı. Emeği geçenleri kutluyorum. İhracata ve katma değerli üretime dayalı büyüme için kaynaklarımızı özellikle bu alanlarda değerlendirmeye ve üreticilerimizi desteklemeye devam edeceğiz." değerlendirmesinde bulundu.

 

 

 

 

 

HABERE YORUM KAT