1. HABERLER
  2. SPOR
  3. Albert Riera: "Fatih Terim, bir okul gibi"

Albert Riera: "Fatih Terim, bir okul gibi"

Galatasaray'da 2011-2014 yılları arasında forma giyen İspanyol futbolcu Albert Riera, Fatih Terim'in yeni sezondaki teknik ekibine katıldı. Riera, İlk antrenmanının ardından GSTV'ye özel açıklamalarda bulundu.

Albert Riera: "Fatih Terim, bir okul gibi"

Galatasaray'ın yeni antrenörü Albert Riera, Teknik Direktör Fatih Terim'in bir antrenörün başlangıç yapabilmesi için mükemmel biri olduğunu belirterek, "Onu izleyip ondan çok şey öğrenebilirim. Çünkü o, bir okul gibi" dedi. Riera ayrıca hedefinin kulübe ve Fatih Terim'e yardımcı olmak olduğunu söyledi.

Albert Riera: "Fatih Terim, bir okul gibi"

Galatasaray'daki futbolculuk kariyerinin ardından sarı-kırmızılılara antrenör olarak dönen Albert Riera, kulüp televizyonuna açıklamalarda bulundu. Kendisini evinde gibi hissettiğini dile getiren Riera, "Burada her zaman çok iyi hissettiğimi söylemiştim. Fatih Terim ile daha önce yaptığımız bazı görüşmelerde. Futbol kariyerimi bitirdikten sonra bir gün Galatasaray’ın bana ihtiyacı duyması halinde kulübe yardımcı olmak istediğimi söylüyordum. Burada benim için en önemli olan şey kulüp için faydalı olabileceğimi hissetmek. Ligi iyi biliyorum, kulübü tanıyorum, işlerin nasıl yolunda götürülebileceğini biliyorum. Dediğim gibi, kulüp için faydalı olabileceğimi düşünüyorum. Kulübün, sadece Türkiye’de değil, Avrupa’daki diğer kulüplerde de oynamış eski bir oyuncu olarak kazanmış olduğum tecrübelerden faydalanmasını istedim. Neler olacağına birlikte bakalım; ama burada gerçekten çok mutluyum. Tüm hedefim, kulübe ve hocama her açıdan yardımcı olabilmek" diye konuştu.

"FİKRİN BENDEN GELDİĞİNİ SÖYLEMELİYİM"

Antrenörlük kariyerine Galatasaray'da adım atmak istediğini dile getiren İspanyol antrenör, "Kariyerimi tamamladıktan sonra İspanya Futbol Federasyonu’nun UEFA lisans programına katıldım. B, A ve Pro Lisans. Bu dönemde Fatih Hoca ile gelişimim hakkında konuşuyorduk. Bir yıl önce UEFA Pro Lisans aldığımı biliyordu. Fikrin benden geldiğini söylemeliyim. Türkiye’de ve Galatasaray’da geçirdiğim yıllar boyunca ondan çok şey öğrendiğimi her zaman ifade ettim" dedi.

Albert Riera: "Fatih Terim, bir okul gibi"

"TERİM, TÜRKİYENİN EN İYİ TEKNİK DİREKTÖRÜ"

Fatih Terim ile birlikte antrenörlük kariyerinde çok şey öğreneceğini vurgulayan Albert Riera, "Hepimiz hocanın tecrübesinin farkındayız. Türkiye’nin tüm zamanlardaki en iyi teknik direktörü. Ayrıca sadece bir teknik direktör olarak değil takımla ilgili birçok farklı alanı yönetebilen biri o. Hocadan her detayı yönetmeyi öğrenmek benim için çok iyi bir tecrübe olacak. Hocadan öğrenebileceklerim arasında saha içi, saha dışı, teknik, taktik soyunma odasını yönetmek, karakter oyunculara nasıl davranılabileceği, psikoloji gibi konular var. O, oyuncuların psikolojisine de çok önem veren biri. Bazı antrenörler teknik ve taktik anlamda iyi olabilir. Ancak Fatih Terim ile çalışmayı arzu etmemin sebebi tüm bunları başarılı bir şekilde yönetebilmesi. Bir antrenörün başlangıç yapabilmesi için mükemmel biri. Onu izleyip ondan çok şey öğrenebilirim. Çünkü o, bir okul gibi" değerlendirmesinde bulundu.
 

Onur Çelik
Spor Editörü
HABERE YORUM KAT