1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Alçak yazıya AK Parti sözcüsü Çelik'ten çok sert tepki: "Tarihleri boyunca ne yaptılarsa şimdi de aynısını yapıyorlar"

Alçak yazıya AK Parti sözcüsü Çelik'ten çok sert tepki: "Tarihleri boyunca ne yaptılarsa şimdi de aynısını yapıyorlar"

Türkiye'ye 'darbe' Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "idam" tehdidinde bulunan Artı Gerçek adlı sitedeki Ragıp Zarakolu'ya tepkiler çığ gibi büyümeye devam ediyor. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik bu kapsamda yaptığı açıklamada, Zarakolu hakkında çok sert açıklamalar yaptı. Çelik, "Biz bunları iyi tanırız tarihleri boyunca ne yaptılarsa şimdi de onu yapmaya çalışıyorlar" diye konuştu.

Alçak yazıya AK Parti sözcüsü Çelik'ten çok sert tepki: "Tarihleri boyunca ne yaptılarsa şimdi de aynısını yapıyorlar"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'idam' ve 'darbe' tehdidinde bulunan Artı Gerçek sitesindeki Ragıp Zarakolu'ya tepkiler her geçen gün daha da artıyor. İletişim Başkanı Fahrettin Altun, AK Parti Başkan Yardımcısı Mahir Ünal'ın yanı sıra bu tepkilerin en sert olanını ise AK Parti sözcüsü Ömer Çelik dile getirdi.

Çelik, "Biz bunları iyi tanırız tarihleri boyunca ne yaptılarsa şimdi de onu yapmaya çalışıyorlar" diye konuştu.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik Twitter üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Yassıada rejimi” katliam rejimidir. “Demokrasiyi felç etme örgütü”nün inandığı tek rejim “Yassıada rejimi”dir demiştik. Bu şer şebekesine karşı safımız milletin, demokrasinin ve cumhuriyetin safıdır.

Meclis’in iradesine saldırdılar birkaç ay evvel, arkasından seçilmiş hükümete “rejim” demeye başladılar, sonra anti demokratik müdahalelerden bahsetmeye başladılar. Son bir haftadır cuntacı siyasiler demokrasimize saldıyor. Şimdi “Yassıada rejimi”ne özlemlerini ifade ediyorlar.

Biz bunları iyi tanırız. Seçilmiş Cumhurbaşkanlığı makamına “saray rejimi” diyenlerin, rejim tartışmasıyla varmak istediği yer “Yassıada zihniyeti”ni hayata geçirmektir. Tarihleri boyunca ne yaptılarsa şimdi de onu yapmaya çalışıyorlar.

Cumhurbaşkanlığı makamına karşı anti-demokratik çağrılarda bulunanların döşemeye çalıştığı yol bu ülkenin tüm demokratik kazanımlarını imha etmeyi hedefliyor. Milletimizin iradesini açıkça tehdit etmeye başladılar. Demokrasimizi çalmaya çalışıyorlar.

Demokrasimizi ve cumhuriyetimiz en büyük siyasal değerlerimizdir. Bunlara saldıranlara karşı milletimizin safında yer almak onurdur. Onursuzluk peşinde koşanlar kendi çirkin tarihleriyle başbaşa kalırlar.

Cumhurbaşkanımıza ve milli iradeye karşı anti-demokratik çağrılarda bulunanlara karşı milletimizin iradesinin, demokrasimizin ve cumhuriyetimizin safında kararlılıkla durmaya devam edeceğiz. “Yassıada rejimi” bir daha asla bu topraklarda varolamayacak.

NE OLMUŞTU?

Yazının görselinde 27 Mayıs darbecilerinin idam ettiği merhum Başbakan Adnan Menderes ile Başkan Erdoğan’ın fotoğrafları yan yana gösterilip “makus kaderden kaçış yok” ifadesi yer almıştı.

Alçak yazı ve görselinde Türkiye’ye darbe Türkiye’nin halkoyuyla işbaşına gelmiş ilk Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da “idam” tehdidi yapıldı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT