1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ali İhsan Yavuz'dan seçim sonuçlarıyla ilgili açıklama

Ali İhsan Yavuz'dan seçim sonuçlarıyla ilgili açıklama

AK Parti Genel Seçim İşleri Başkanı Yavuz, İstanbul seçim sonuçlarıyla ilgili açıklama yaptı. Yavuz açıklamasında "İstanbul'u kazanmak önemliydi ama seçim kurallarının eksiksiz uygulanmasını sağlamak çok daha önemliydi" dedi.

Ali İhsan Yavuz'dan seçim sonuçlarıyla ilgili açıklama

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz İstanbul seçim sonuçları ile ilgili açıklama yaptı.

Yavuz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şunları kaydetti:

"İstanbul'u kazanmak elbette çok önemliydi. Ancak yenileme sürecinde de sık sık dile getirdiğimiz üzere, seçim kurallarının eksiksiz uygulanmasını sağlamak ve yapılan kanunsuzlukları karşılıksız bırakmamak çok daha önemliydi.

Biliyoruz ki demokrasilerde seçim olmazsa olmazdır. O yüzden seçim iş ve işlemlerinin sıkı şekil kurallarına bağlı olarak uygulanması, süreçlerin; kimsenin şüphe ve endişe duymayacağı aleniklikte işletilmesi şarttır.

İşte buna katkı sağlaması bakımından İstanbul seçim yenileme süreci çok önemlidir. Zira süreçler, yeniden kanunun öngördüğü kurallara uygun hale getirilmiş ve gelecekte tekrar güvenli seçim süreçlerinin işletilmesi yolu açılmıştır.

Bizler elimizden geleni yapıp gerisini Allah'a havale eden tevekkül sahibi insanlarız.İstanbul seçimlerinin yenilenmesi sürecinde, hep birlikte çok çalıştık. Sürece katkı veren herkese teşekkür ediyor,sonucun hayırlı olmasını diliyorum. Taptaze ümitlerle, durmak yok yola devam."

 

HABERE YORUM KAT