1. HABERLER

  2. HAYAT VE YAŞAM

  3. Ali Korkut, Yakutiye’yi park ve yeşil alan zengini yapıyor

Ali Korkut, Yakutiye’yi park ve yeşil alan zengini yapıyor

Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediye Başkanı Ali Korkut, sosyal yaşamın parçası olan yeşil alan ve parklar için özel çaba harcıyor.

Ali Korkut, Yakutiye’yi park ve yeşil alan zengini yapıyor

Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediye Başkanı Ali Korkut, sosyal yaşamın parçası olan yeşil alan ve parklar için özel çaba harcıyor. Yapılaşmanın beton yığını olarak görüldüğü bir anlayıştan, yeşil ve güzel çevreye geçişin sağlandığını belirten Korkut, Gez semtinde yüksek katlı binalar arasında yer alan ve zamanla çöplüğe dönüşen 1000 metrekarelik boş alanı park ve yeşil alana çevirdi.

Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, yeni yapılaşmanın daha çok yeşil, daha fazla park ve sportif aktivitelerin yapılabileceği alanların yoğunluğunun zorunluluk olduğunu belirtti. Merkez Yakutiye İlçesinde ise yapılaşmanın yalnızca beton yığını olarak ortaya çıkmış olduğuna atıf yapan Korkut, "Ne yazık ki, imarlaşma çalışması yapılırken, planlama içerisine yeşil alan, güzel bir çevre düzenlemesi konulmamış. Güzel bir bina, çevre düzenlemesi varsa, yakınında çocukların oyun oynayabileceği, aktivitelere açık alanları varsa güzeldir. İnsan sosyal bir varlıktır. Bizde yapılaşma insanın adeta robot olarak görüldüğü bir hal almış. Bu yanlışı ne kadar düzeltebilirsek, o ölçüde değişimi sağlamaya çalışıyoruz." dedi.

Gez semtinde yüksek katlı binalar arasında zamanla çöplüğe dönüşen 1000 metrekare büyüklüğünde bir alanın temizlenerek yaşam alanına çevrildiğini belirten Ali Korkut, "Burası çöplük olarak kullanılıyordu. Çevre sakinleri oldukça rahatsızdı. Sonunda burayı park alanına çevirdik. Şimdi çocuklar vakit geçiriyor. Cıvıl cıvıl bir ortam oluştu. Güzelde oldu" şeklinde konuştu.

Ali Korkut, Yakutiye’yi park ve yeşil alan zengini yapıyor

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.