1. HABERLER
  2. SPOR
  3. Ali Şen'den Erol Bulut hakkında iddialı açıklamalar!

Ali Şen'den Erol Bulut hakkında iddialı açıklamalar!

Fenerbahçe ile el sıkışan ve resmi açıklamanın beklendiği Teknik Direktör Erol Bulut için, eski başkan Ali Şen, iddialı yorumlarda bulundu. Şen, "Erol Bulut, Fenerbahçe'nin Ferguson'u olacak" diye konuştu.

Ali Şen'den Erol Bulut hakkında iddialı açıklamalar!

Sözcü gazetesine konuşan Fenerbahçe'nin efsane başkanı Ali Şen, sarı-lacivertlilerin Erol Bulut tercihini değerlendirdi. Prensipte anlaşmaya varılan tecrübeli teknik adam Erol Bulut ile resmi duyurunun yapılması an meselesi. Erol Bulut'u futbolculuk döneminde Fenerbahçe'ye kazandıran Ali Şen, tecrübeli teknik adam için Manchester United'ın efsanevi teknik direktörü Alex Ferguson benzetmesi yaptı.

Şen, "Erol Bulut'u futbolcu olarak Türkiye'ye getiren benim. E.Frankfurt'ta oynuyordu. Emre Belözoğlu'nun sportif direktör, yardımcılarından birinin de Volkan Demirel olduğu bu idari ve teknik kadro yapılanmasında, ben Erol Bulut'tan bir Alex Ferguson olmasını bekliyorum. Olacağına da inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

"TÜRK FUTBOLUNA BÜYÜK HİZMETLER VERECEKTİR"

Erol Bulut'un Alman disipliniyle yetiştiğini belirten Ali Şen, “Gelecek sezon ve daha sonraki yıllarda F.Bahçe'nin bu teknik ve idari kadroyla önemli başarılar kazanacağına, şampiyon olacağına inanıyorum. Erol Bulut kendine güvenen, kültürlü, Almanca, İngilizce ve Yunanca gibi dilleri konuşabilen, futbol altyapısını Almanya'da almış, Alman disipliniyle yetişmiş başarılı bir futbol adamıdır. Çalışma azmi, hırsı ve karakteriyle de F.Bahçe'ye yakışan bir isimdir. Benim yakından tanıdığım Erol Bulut, teknik direktör olarak da Türk futboluna büyük hizmetler verecektir.” şeklinde konuştu.

 

Onur Çelik
Spor Editörü
HABERE YORUM KAT