1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Alkış eylemi! Türkiye sağlık çalışanlarına destek için balkonlara çıktı

Alkış eylemi! Türkiye sağlık çalışanlarına destek için balkonlara çıktı

Türkiye bu akşam saat 21:00'de yeni tip koronavirüs tehdidine karşı günlerdir mücadele eden sağlık çalışanlarına destek için balkonlardan alkış eylemi yaptı.

Alkış eylemi! Türkiye sağlık çalışanlarına destek için balkonlara çıktı

Yeni tip koronavirüs salgını dünyayı eve hapsetti. Birçok ülkede Olağanüstü Hal ilan edildi ve sokağa çıkma yasakları konuldu. Yalnızca sağlık çalışanları 24 saat görev başında. Avrupa'da halk sağlık çalışanlarına alkışlarla destek oldu. Destek alkışları günlük rutin haline getirildi. Her akşam saatler akşam 8'i gösterdiğinde Avrupa'nın dört bir yanında balkonlardan ve pencerelerden sağlık çalışanlarına destek için alkış sesleri yükseliyor.

ALKIŞ EYLEMİ

Bu akşam 21:00 de tüm sağlık çalışanları için balkonlardan alkış eylemi gerçekleştirildi. Sosyal medya kullanıcıları moral için düzenlenen bu eyleme ilişkin halkı desteğe çağırdı.

BAKAN KOCA TWITTER'DAN PAYLAŞTI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, saat 20.59'da "Alkışlayalım! Ne kadar alkışlasak azdır! Bugün saat 14'te Meclis'teki konuşmamda milletimin temsilcilerini özverili Sağlık Çalışanlarımızı alkışlamaya davet ettim. Şimdi tam 21.00'da milletimizi, bu alkış sesini Türkiye çapında, balkonlardan yükseltmeye davet ediyorum." diyerek paylaşımda bulundu. 

Alkış eylemi! Türkiye sağlık çalışanlarına destek için balkonlara çıktı

"SAAT 21.00 ALKIŞI İÇİN SAĞ OL TÜRKİYE!"

Bakan Koca, 22.13'deki paylaşımında ise "Saat 21.00 alkışı için sağ ol Türkiye! Şehir şehir, ev ev çağrımıza uydun. Özverili sağlık çalışanlarımıza alkışınla güç verdin. Yarın, ertesi gün aynı saatte minnettarlığımızın sesi tekrar duyulsun! Üst üste üç gün alkışlayalım" ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın paylaşımı:

ALMANYA'DA HER GECE YAPILMASI GÜNDEMDE

Almanya’da halk koronavirüs salgınıyla mücadelede sağlık çalışanlarına destek olmak amacıyla alkış eylemi yapıyor. Salı gecesi ilk kez yapılan eyleminin her gece sürekli hale getirilmesi gündemde.

BAŞKA AVRUPA ÜLKELERİNDE DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İtalya, İspanya ve Yunanistan’da geçen haftalarda vatandaşlar benzer eylemlerle sağlık çalışanlarına şükranlarını ifade etmişti.

HABERE YORUM KAT