1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Alman Yeşiller Partisi ümitlerini eşcinsel evliliklere bağladı

Alman Yeşiller Partisi ümitlerini eşcinsel evliliklere bağladı

Türkiye karşıtlığı ile bilinen ve Cem Özdemir'in Eş Başkanı olduğu Yeşiller Birlik/90 Partisi, 24 Eylül'de yapılacak genel seçimler için kabul edilen...

Alman Yeşiller Partisi ümitlerini eşcinsel evliliklere bağladı

Türkiye karşıtlığı ile bilinen ve Cem Özdemir'in Eş Başkanı olduğu Yeşiller Birlik/90 Partisi, 24 Eylül'de yapılacak genel seçimler için kabul edilen seçim programında iki madde ön plana çıktı. Eşcinsel evliliğe izin verilmesinden, 2030'a kadar termik enerjinin terk edilmesine dek birçok madde programın ana maddesini oluşturuyor.

10 maddede özetlenen seçim programında, 2030'a kadar termik enerjinin terk edilmesi, mazot ve benzinli araçlara ruhsat verilmemesi ve iklim değişikliğine karşı önlemlerin alınması ve eşcinsel evliliğinin kabul edilmesi gibi maddeler yer aldı. Parti üyeleri, eşcinsel evliliklerin heteroseksüel evliliklerle eşit görülmediği bir koalisyonun içinde yer almayacaklarının altını çizdi. Son yapılan kamuoyu yoklamasında Yeşiller Birlik/90 Partisi'nin oy oranlarının yüzde 7 oranında olduğu belirlendi. Ülkede yüzde 5 seçim barajı bulunuyor.


HABERE YORUM KAT