1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Altındağ’da anaokulu öğrencilerine temizlik eğitimi

Altındağ’da anaokulu öğrencilerine temizlik eğitimi

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki'nin başlattığı temizlik seferberliği tüm ilçeyi sardı.

Altındağ’da anaokulu öğrencilerine temizlik eğitimi

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki'nin başlattığı temizlik seferberliği tüm ilçeyi sardı. Kadın eğitim kültür merkezleri, gençlik merkezleri, okullar, kurum ve kuruluşlar derken sıra anaokullarına geldi.

Altındağ Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, Gülpınar Anaokulu'nda minik öğrencilere temizlik eğitimi verdi. 2 grup halinde yapılan temizlik eğitiminden yaklaşık 200 minik öğrenci faydalandı. Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen temizlik seminerlerinde sıra anaokulu öğrencilerinin oldu. Tertemiz bir çevre için yapılması gerekenleri öğrenen çocuklar, oldukça keyifli vakit geçirdi. Altındağlı minikler, çizgi film ve oyunlar eşliğinde temizlik kurallarını öğrendi. Atık yağların temiz suları kirlettiği, sokağa atılan pillerin toprağa zarar verdiği ve okullarda uyulması gereken temizlik kuralları çocuklara anlatıldı. Seminer sonrasında minik öğrencilere top, boyama kalemi, büzgülü çöp poşeti ve magnet hediye edildi.

Belediye Başkanı Tiryaki, temizlik eğitimlerinin önemi üzerinde durdu. Bu eğitimlerin Altındağ'ın tamamını kapsadığını belirten Tiryaki, daha önce kadın eğitim kültür merkezlerinde, gençlik merkezlerinde ve çok sayıda kurumda bu tür seminerler düzenlediklerini hatırlatarak, bu seferki temizlik eğitiminin ise ayrı bir önem taşıdığını vurguladı. Çocuklara küçük yaşlardan itibaren temizlik alışkanlığı kazandırılmasını isteyen Tiryaki, bu konuda aileye ve öğretmenlere büyük sorumluluklar düştüğünü ve çocukların temizlik alışkanlığı kazanması için her şeyi yapacaklarının da altını çizdi.

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT