1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Altındağlılar her pazar aynı sofrada buluşuyor

Altındağlılar her pazar aynı sofrada buluşuyor

Altındağ Belediyesi tarafından düzenlenen pazar buluşmaları devam ediyor.

Altındağlılar her pazar aynı sofrada buluşuyor

Altındağ Belediyesi tarafından düzenlenen pazar buluşmaları devam ediyor.

Altındağlı vatandaşlar, Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki ve eşi Saadet Tiryaki'nin ev sahipliğinde gerçekleşen kahvaltı programlarını dört gözle bekliyor. Her pazar aynı sofraya oturan Altındağlılar, "Ağzımız hep tatlı olsun" görüşünde birleşiyor.

Ulucanlar Yarı Açık Cezaevi Kültür Sanat Merkezi'nde yapılan pazar buluşmalarının bu haftaki konukları Beşikkaya ve Yıldıztepe Mahallesi sakinleri oldu. Pazar kahvaltısına yaklaşık 450 Altındağlı katıldı. Masaları tek tek dolaşarak "hoş geldiniz" diyen Başkan Tiryaki, kahvaltı sonrası yanına gelen vatandaşları tek tek dinledi ve taleplere cevap verdi.

"Bereket paylaştıkça artar"

Başkan Tiryaki, birlik ve beraberlik mesajları verdiği konuşmasında, iyi insan olma, komşuluk ilişkileri ve gelenek görenekler üzerinde durdu. 10 yıldır her hafta yüzlerce Altındağlı ile aynı çatı altında kahvaltı yaptığına dikkat çeken Başkan Tiryaki sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu sofralar siz geldiğiniz için güzel, sizler geldiğiniz için anlamlı. Aynı sofrayı paylaşarak bereketimiz artıyor. Her hafta kalkıp buralara kadar geliyorsunuz. Hepinize tek tek teşekkür ederim. Ne yazık ki insanlar günümüzde birbirlerinden habersiz. Komşunun komşusundan haberi yor. Biz, bu sorunu ortadan kaldırmak istiyoruz. O yüzden burada toplandık. Verilecek bir selam bile çok önemlidir. Mevlam attığınız her adım başına sevap yazsın."

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT