1. HABERLER

  2. KARTAL

  3. Altınok Öz Yolsuzluk Mu Yaptı ?

Altınok Öz Yolsuzluk Mu Yaptı ?

Altınok Öz Yolsuzluk Mu Yaptı ?

            Kartal Belediye Başkanı Opr. Dr. Altınok Öz hakkında, Marmara Geri Dönüşümcüler Yapı Kooperatifi Başkanlığı yaptığı dönemde yolsuzluk yaptığı iddiaları üzerine inceleme başlatıldı. Kocaeli Valiliği'nde yürütülen incelemeye Yeminli Mali Müşavirlik tarafından hazırlanan ve para trafiğine yer verilen raporun sebep olduğu öğrenildi.

      Raporda unlu mamul, ekmek satan bir şirketten 77 bin 573 lira tutarında kum, demir ve çimento satın alınmış gibi gösterilmesine dikkat çekildi. Ayrıca Atatürkçü Düşünce Derneği'ne her ay yapılan bağışlara karar defterinde yer verilmediği tespit edildi. Marmara Geri Dönüşümcüler Yapı Kooperatifi yönetimi, 2009 yerel seçimlerinde Kartal Belediye Başkanı seçilen eski başkanları Altınok Öz ve ekibinin harcamalarıyla ilgili Yeminli Mali Müşavirliğe inceleme yaptırdı.

      1 Ocak 2005 ile 31 Aralık 2009 tarihleri arasındaki para trafiği mercek altına alındı. İncelemelerde TEMA'ya yapılan 350 bin TL bağış ve Atatürkçü Düşünce Derneği'ne yapılan aylık 210 TL'lik ödemeler ile ilgili karar defterinde alınmış herhangi bir karar olmadığı belirtildi. Yeminli Mali Müşavir Müjdat Bozkır, Murat Çalışkan ve Denetçi Mustafa Yakın tarafından hazırlanan rapor önce Kartal Kaymakamlığı'na gönderildi. Kartal Kaymakamlığı'nın kooperatifin merkezi Kocaeli olduğu için dosyayı Kocaeli Valiliği'ne gönderdiği öğrenildi. Eldeki evraklar ve raporu dikkate alan Kocaeli Valiliği, Altınok Öz ve halen Kartal Belediyesi'nde görevli diğer yönetim kurulu üyeleriyle ilgili inceleme başlattı. 

HABERE YORUM KAT