1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Altkaynarca´da Doğalgaz Sobası Yangına Sebep Oldu

Altkaynarca´da Doğalgaz Sobası Yangına Sebep Oldu

Altkaynarca´da Doğalgaz Sobası Yangına Sebep Oldu

          Pendik’te doğalgaz sobasının üzerine asılan bezin tutuşması sonucu çıkan yangında 5 kişi dumandan etkilendi. Evinde mahsur kalan bir kadının  yardımına önce tiyatro sanatçısı Volkan Tan, ardından da itfaiye ekipleri yetişti.

        Yangın Alkaynarca Aydınlı Yolu Caddesiüzerinde  149 numarada  4 katlı apartmanın 2. Katındaki Cahit Küçük’e ait dairede meydana geldi.  Doğalgaz sobasının üzerine asılan bezin tutuşmasıyla çıktığı tahmin edilen yangın bir anda büyüyünce 3 yaşındaki kızı ile diğer odada  bulunan Nigar Küçük tarafından son anda fark edildi. Yangına müdahale edemeyen genç kadın kızını alarak kendisini dışarıya attı. Eşine  telefon açan genç kadın gözyaşları içinde evlerinin yandığını söyledi. Bu sırada 3. Kattaki dairesinde bulunan Nilgün Küçük de binayı  saran duman nedeniyle zor anlar yaşadı. Bu sırada olay yerinden geçmekte olan tiyatro sanatçısı Volkan Tan da yangını görünce yardım etmek  için harekete geçti. Nilgün Küçük’ün dairesinde mahsur kaldığını öğrenen Tan koşarak daireye çıktı. Ancak yoğun duman nedeniyle küçük kapıyı  açamayınca tekrar aşağıya inerek Küçük’ten anahtarı pencereden atmasını istedi. Ikinci kez yukarıya çıkan Tan kapıyı açarak yoğun dumana  rağmen zor anlar yaşayan Nilgün Küçük’ü balkona çıkartmayı başardı. Bu sırada olay yerine gelen itfaiye ekipleri de merdiven yardımıyla  Küçük’ü balkondan indirerek sağlık ekiplerine teslim etti.

      Yardım etmek için uğraştığı sırada kulağında hafif şekilde yanık oluşan ve kıyafetleri parçalanan tiyatro sanatçısı Volkan Tan, yangını fark ederek hemen olay yerine geldiğini, 3. katta mahsur kalan kadını kurtarmak için harekete geçtiğini belirterek şöyle konuştu: “Daire kapısına çıktığımda kapının çelik kapı olduğunu gördüm ve tekrar aşağıya indim. Mahsur kalan teyzeden bana anahtarı atmasını söyledim. Sonra tekrar yukarıya çıkarak içeriye girdim ve teyzeyi dumandan uzaklaştırarak balkona çıkardım. Sanırım herkes benim

 davrandığım gibi davranırdı.”

    Mahsur kalan Nilgün küçük’ün eşi Engin Küçük de “Eşim yoğun duman nedeniyle mahsur kalmış, pencereye çıkmış.” dedi.

    Yangında dumandan etkilenen biri astım hastası 5 kişi olay yerine gelen ambulanslarla çevredeki hastanelere kaldırıldılar. Yaralılardan  hayati tehlikesi olan olmadığı öğrenildi.

HABERE YORUM KAT