1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Altun'dan külliyeye gelen CHP'li isim hakkında açıklama

Altun'dan külliyeye gelen CHP'li isim hakkında açıklama

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, külliyeye gelen CHP'li isim iddiaları hakkında açıklama yaptı. Altun,"Cumhurbaşkanı'nın Külliye'de CHP'li siyasetçi ile görüştüğü iddiaları gerçek dışı." dedi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, külliyeye gelen CHP'li isim iddiaları hakkında açıklama yaptı.

Altun açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Sayın Cumhurbaşkanımızın ne Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde ne de başka bir yerde böyle bir görüşmesi olmamış, söz konusu köşe yazısında geçen böyle bir diyalog gerçekleşmemiştir. Yaklaşık 43 yıllık siyasi hayatında Sayın Cumhurbaşkanımızın herhangi bir siyasi partinin dizayn edilmesine yönelik adım atması ya da iç işlerine müdahale etmesi hiçbir zaman söz konusu olmamıştır. Bunu da en iyi hakem olan milletimiz çok iyi bilmektedir. Terörle mücadelede böylesine kritik günler yaşanırken, diplomasi ve dış politikada elde edilen başarıların sürmesi için tüm dikkatimizi ülkemizin geleceği üzerinde toplamışken, kamuoyunu siyasi magazin haberleriyle meşgul etmenin, kendi siyasi ikbalini korumaya çalışan çevrelere fayda sağlamayacağını da belirtmek isteriz. Söz konusu haberleri gerçek kabul edip, bunun üzerine daha fazla gerçek dışı ifadelerle siyaset iklimini zehirlemeye çalışan kimi siyasetçilerin yaptıkları açıklamaları da kaygıyla izliyor, kendi siyasi hesap ve çıkarlarını korumak namına yaptıkları bu iftira ve yalan siyasetinden vazgeçmelerini umuyoruz."

NE OLMUŞTU? 

Sözcü Gazetesi yazarı Rahmi Turan, köşe yazısında CHP'li bir ismin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüğünü iddia etmişti. Köşe yazısındaki iddiaya göre Cumhurbaşkanı Erdoğan ile külliyeye gelen CHP'li isim arasında bu diyalog yaşanmış.

İşte o diyalog: 

CHP'li önemli kişinin AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile memleket meselelerini konuştuğu, Erdoğan'ın ona:

Türkiye'nin güvenliği için senin CHP Genel Başkanı olman gerekir.” dediği belirtildi. CHP'li siyasetçinin önce ses çıkartmadığı, sonra itiraz eder gibi bir ifadeyle:

“Engellerim var” şeklinde cevap verdiği ifade edildi.

 Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ise:

“Düşün, karar ver. Memleketin iyiliği için bu gerekli. Ben de yardımcı olurum!” şeklinde yanıt verdiği belirtiliyor. 

Ayrıntılar geliyor...

HABERE YORUM KAT