1. YAZARLAR
  2. İbrahim Şahin
  3. Ama, Fakat demeden 'TERÖR'Ü Lanetlemek
İbrahim Şahin

İbrahim Şahin

Yazarın Tüm Yazıları >

Ama, Fakat demeden 'TERÖR'Ü Lanetlemek

Ülkemiz son dönemlerde terörle mücadele konusunda kritik bir dönemden geçiyor. Hiçbir dönemde olmadığı gibi terör  örgütleri dış ve iç iş birlikçileriyle ülkemizin huzurunu kaçırmaya, halkımızı paniğe sevk ederek  ülkemizi  yaşanamaz bir görüntü sergilemeye çalışıyorlar.

Terör olaylarının  son zamanlarda artığını görüyoruz. En son bir gün arayla hem de mübarek Ramazan ayının başında, Önce İstanbul Fatih’de , daha sonra  Mardin Midyat’ta güvenlik güçlerimiz ile birlikte vatandaşlarımızı hedef aldılar. Yine bir çok vatan evladımızı şehit verdik.  Yine evlere ateş düştü,  anaların babaların ve Türk milleti olarak hepimizin  ciğerleri yandı. Bu olaylarla terörün acımasız yüzüyle bir kez daha karşı karşıya kaldık.
Terörün tek amacı,  bu tür  olaylarla  hem iç ve hem dış güçlerin iş birliği ile  ortak hareket ederek ülkemizin birliğini  kardeşliğini  huzurunu  bozmak, ülkemizi bölmektir.  

Hani dışarıdaki düşmanları anlarız,  peki içerdekilere ne oluyor? Hem bu vatanın suyunu içecek, ekmeğini yiyeceksin en iyi şekilde bütün imkanlarından  faydalanacaksın sonra  yok etmeye parçalamaya bölmeye çalışacaksın.  Ama unutmayın, Türkiye tarihi kökleri derin bir ülke hem dış hem iç iş birlikçiler bu amaçlarına hiçbir zaman ulaşamayacaktır.

Biz TÜRK milleti olarak da vatandaşıyla, idarecisiyle, siyasetçiyle hiçbir siyasi ve etnik unsur gözetmeksizin birlik beraberlik içinde, kardeşlik ve bir arada yaşam bağlarımızı daha da güçlendirerek teröre karşı dik durmalıyız.  Hangi kanaldan gelirse gelsin ortak bir şekilde AMAsız, FAKATsız terörün her türlüsünü   lanetlemeliyiz.
Bu bilinç, bu birlik beraberliği çok şükür ben ülkemin her kesim vatandaşında görüyorum. Zaten terörün  başarılı olamamasının en büyük sebebi de bu birlik, beraberlik bir arada kardeşçe  yaşama, paylaşma duygusudur.
Dedik ya  terörü ancak birlik ve beraberlikle ortak hareket ve tepkiyle yok edebiliriz.  Bu birlik beraberlik millette var. Peki siyasetçilerimizde var mı? Maalesef üzülerek belirtmeliyim ki işte siyasetçilerimizde  bu birlik beraberlik yok.!
Her terör olaylarında siyasetçilerimiz kendi partilerinin siyasi gelecekleri doğrultusunda açıklamalar  yapıyorlar. Yarım ağızlardan terörü lanetliyoruz AMA, FAKAT  deyip ondan sonra başlıyor o suçlu, bu suçlu diye açıklamaya.  Mecliste bile terörü lanetleyecek ortak bir basın açıklaması metni  üzerinde bile uzlaşamıyorlar.

Lütfen bari hiç olmasa ülkemizin şu terör belasından kurtulması için bir araya gelin, güçlü bir şekilde siyasi çıkar gözetmeksizin AMAsız, FAKATsız terörün her türlüsünü kınayın, lanetleyin.

Yoksa, hani tepkilerden dolayı şehit cenazelerine gidemeyen, gittiğinde ciddi bir şekilde protesto edilen siyasilerimiz, zaman gelir toplumun içinde bile çıkamayacak hale gelebilirler.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT