1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Amatör spor kulüpleri toplantısı yapıldı

Amatör spor kulüpleri toplantısı yapıldı

Ak Parti Spor Komisyonu başkanlığında İBB Sosyal Tesisleri'nde amatör spor kulüplerini geliştirmek amacıyla kahvaltılı toplantı düzenlendi.

Amatör spor kulüpleri toplantısı yapıldı

Amatör Spor Kulüpleri değerlendirme toplantısı yapıldı.

Ak Parti Spor Komisyonu başkanlığında İBB Sosyal Tesisleri'nde amatör spor kulüplerini geliştirmek amacıyla kahvaltılı toplantı düzenlendi. Toplantıya Ak Parti Spor Komisyonu Başkanı eski Milli Güreşçi Serhat Karadağ, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Habibe Başar Çiftçioğlu, Türkiye Gazetesi Spor Yazarı Hasan Sarıçiçek, İBB Hizmetler Daire Başkanı Osman Savaş, amatör spor kulüpleri yöneticileri ve amatör spor kulüpler birliği başkanları katıldı.

Amatör spor kulüpleri başkanları, amatör spor kulüpler birliği başkanları ve yöneticilerin spordan beklentilerini öğrenmek amacıyla düzenlenen toplantıda spora bakış açıları değerlendirildi. Spor üzerine birçok konuya değinilen toplantıda amatör spor kulüplerinin istekleri ve sporda yaşanılan sıkıntılar dile getirildi.

Karadağ: "Her konuyu değerlendirip Ankara'ya ileteceğiz"

Ak Parti Spor Komisyonu Başkanı eski Milli Güreşçi Serhat Karadağ, spora sahip çıktıklarını ifade ederek, "Siyasi partiler içerisinde spor komisyonu olan tek parti Ak Parti. Onun için de spora sahip çıkan Ak Parti. İl başkanımızın büyük destekleri var. Komisyonumuzu başkanımız sayesinde 39 ilçemizde oluşturduk. Amatör spor kulüp başkanlarımızı bir araya getirdik. Referandum öncesi bir değerlendirme yapalım dedik. Çok güzel bir katılım oldu. Bütün dertleri dinledik. Ne yapmamız gerekiyorsa tabandan yukarıya kadar her konuyu değerlendirip Ankara'ya ileteceğiz. İnanıyorum ki referandumdan sonra sporun çehresi çok daha iyi olacak" şeklinde konuştu.

Çiftçioğlu: "Spora yatırım ülkenin geleceğine yatırımdır"

Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Habibe Başer Çiftçioğlu ise sporun gençlerin yetişmesinde çok önemli bir yer tuttuğunu vurgulayarak, "Biz her konuda dertleri dinliyoruz. Bugün de spora nasip oldu. Amatör spor kulüpleri bizim için çok önemli. Bunu toplantıda da ifade ettik. Onlar bizim geleceğimiz gençlerimizi yetiştiren yerler. Profesyonel olan sporcularımızı onlar yetiştiriyor. Onlar güzel ve önemli işler yapıyorlar. Bizim de hükümet temsilcileri olarak görevimiz onlara yardımcı olup sorunlarını çözmek. Onlara verdiğimiz her bir emek bu ülkenin geleceğine sunduğumuz bir katkı. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi bu ülkenin geleceği gençlerle olacak. Yeni dünya düzeninde gençlerin farklı sorunları olabiliyor. Özellikle sosyal medyanın artılarının yanında eksileri de var. İnternet ve madde bağımlılığına kadar gidebilen durumlar var. Bunların tamamının çözümü aslında sporda. Spor hem sağlık hem kardeşlik hem de beraberlik duygularını geliştiren bir şey. Bunun yanı sıra ekip olma gücünü oluşturan bir şey. Dolayısıyla da sporun çok önemli olduğunu vurguluyoruz. Spor ülkeye ve aileye aidiyeti sağlar. Sporu gençlerimiz üzerinde doğru kullanırsak bu ülkenin geleceğine çok ciddi yatırım yapmış oluruz" ifadelerini kullandı.

Toplantı sonrasında katılımcılar bayrak etrafında fotoğraf çektirip birbirleri ile hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Amatör spor kulüpleri toplantısı yapıldı

Amatör spor kulüpleri toplantısı yapıldı

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT