1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Ameliyat için İzmir’den Gaziantep Medicalpark Hastanesine geldi

Ameliyat için İzmir’den Gaziantep Medicalpark Hastanesine geldi

Gaziantep Medicalpark Hastanesine İzmir'den başvuran Remziye Yıldırım, Göğüs Cerrahisi Uzmanı Prof.

Ameliyat için İzmir’den Gaziantep Medicalpark Hastanesine geldi

Gaziantep Medicalpark Hastanesine İzmir'den başvuran Remziye Yıldırım, Göğüs Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Levent Elbeyli tarafından gerçekleştirilen ameliyatla sağlığına kavuştu.

Torakoskopik biyopsi ile Malignplevralmezotelyoma tanısı konulan 55 yaşındaki hasta Remziye Yıldırım, İzmir'den Gaziantep Medicalpark hastanesine getirildi. Gaziantep Medicalpark Hastanesi Göğüs Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Levent Elbeyli tarafından hastaya Plevral Dekortikasyon ve intraoperatif "İntraplevral Hipertermik Kemoterapi" işlemi uygulandı.

Toplamda 3 saat süren ameliyatta hiçbir sıkıntı yaşanmazken, hasta bir gün sonrada servise alındı. Ameliyat hakkında bilgi veren Prof. Dr. Levent Elbeyli "Her merkezde yapılamayan bir ameliyata imza attık ve hastamızın sonrasında sorunsuz bir şekilde servise almamız bizi son derece mutlu etti" dedi.

Elbeyli " Malign Plevral Mezotelyomada Multimodal tedavi uygulamalarına cerrahi, kemoterapi, radyoterapi ek olarak HİPEK uygulaması Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa da sınırlı yerlerde yapılmaktadır. Ülkemizde de çok az merkezde uygulanan bu yöntem yapılan cerrahi işlem ve sıcak kemoterapi anlamında, "Özel Merkez olarak ilk olma özelliğini taşımaktadır. Malign Plevral Mezotelyoma dünyada ve ülkemizde önemli bir sağlık problemi olarak kabul edilmektedir. Gaziantep Medical Park Hastanesi bu ve bunun gibi gerçekleşen ve gerçekleştirilicek ameliyatlarla beraber Cerrahi-Tıbbi ve Radyosyon Onkolojisi açısından bir Onkolojik merkez konumunu güçlendirmektedir" diye konuştu.

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT