1. HABERLER
  2. BİYOGRAFİ
  3. Anadolu Ajansı Genel Müdürü kim? Serdar Karagöz kimdir, nereli, kaç yaşında? Serdar Karagöz biyografisi

Anadolu Ajansı Genel Müdürü kim? Serdar Karagöz kimdir, nereli, kaç yaşında? Serdar Karagöz biyografisi

Anadolu Ajansı Genel Müdürü Şenol Kazancı'nın yerine TRT World’den Serdar Karagöz'ün getirildiği haberinin ardından Karagöz, Anadolu Ajansı Genel Müdürü kim? Serdar Karagöz kimdir, nereli, kaç yaşında? Serdar Karagöz biyografisi sorularıyla internette sıkça aratılanlar arsına girdi. Biz de konuyu haberimizde derledik.

Anadolu Ajansı Genel Müdürü kim? Serdar Karagöz kimdir, nereli, kaç yaşında? Serdar Karagöz biyografisi

Anadolu Ajansı Genel Müdürü kim? Serdar Karagöz kimdir, nereli, kaç yaşında? Serdar Karagöz biyografisi başlıkları şu sıralar internet mecrasında çokça aratılanlar arasına girdi. Biz de konuyla ilgili tüm bilgileri haberimizde yer verdik.

ANADOLU AJANSI GENEL MÜDÜRÜ KİM? SERDAR KARAGÖZ KİMDİR, NERELİ, KAÇ YAŞINDA? SERDAR KARAGÖZ BİYOGRAFİSİ  

40 yaşında olan Serdar Karagöz, 25 Mayıs 1981’de, Sakarya’da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini  İstanbul'da tamamlayan Karagöz, üniversite lisans eğitimini ise yine İstanbul'da bulunan Bilgi Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümünde gerçekleştirdi.

Karagöz, öğrencilik yıllarında üniversite bünyesinde Sosyal Bilimler kulübünü kurdu. Ayrıca burayı kısa sürede entelektüel bir platforma dönüştürdü. Her düşünce ve fikrin özgürce tartışıldığı kulüp çatısında pek çok seminer ve atölye çalışmaları organize etti. 28 Şubat Türkiye’sinin yasaklarına, düşünce, inanç ve yaşam tarzına yönelik baskılara arkadaşları ile birlikte direndi.

Tüm bu zamanların ardından Karagöz, yine aynı üniversitede, İnsan Hakları Hukuku alanında yüksek lisansa başladı. İnsan Hakları Hukuku yüksek lisans programı çerçevesinde arabuluculuk ve uzlaştırma eğitimi de alan Karagöz, çatışmaların yönetilmesi ve iletişimi alanlarına yoğunlaştı.

Bu yıllarda evlilik hayatına adım atan Serdar Karagöz, Zeynep isminde bir  kız çocuk sahibi oldu. Zeynep'in annesiyle yollarını ayıran Karagöz, artık bekar bir erkek olarak hayatına devam ediyordu.

Anadolu Ajansı Genel Müdürü kim? Serdar Karagöz kimdir, nereli, kaç yaşında? Serdar Karagöz biyografisi

ÇALIŞMA HAYATI

Serdar Karagöz, çalışma hayatına, 2005’te, Avrupa Birliği fonları kapsamında çeşitli projelere danışmanlık ederek başladı. Pek çok AB projesinde de proje yürütücüsü, genel sekreteri, yöneticisi olarak görev aldı.

2008’de Turkuvaz Medya Grubu’na Yönetici Adayı olarak katılan Karagöz, belirli zamanlarda grubun bütün departmanlarında Yönetici Adayı (MT) olarak görev aldı.

Karagöz kendisini başarılı bir sürece yönlendirecek hayatında, eğitimine nokta koymamaya kararlıydı. 2010’da, ABD’de New School University’de Medya çalışmaları alanında  bir yüksek lisans programına başladı. Eğitimini tamamladığında ise, New York Times’de Syndication Departmanı’nda ona başarılar getirecek iş hayatına ilk adımını attı.

Karagöz, bundan sonraki adımlarında New York Times bünyesinde edindiği tecrübeleri Turkuvaz Medya Grubu’na taşıma fırsatı buldu.  Çalışma hayatındaki başarılı grafik dikkat çekiyor ve Karagöz'ün önünde yeni alanlar açılıyordu. 2012-2014 yılları arasında A Haber Televizyonu Birleşmiş Milletler Diplomasi Muhabiri olarak görev alan Karagöz, Sabah Gazetesi’nde de ABD gündemini ele alan yazılar yazmaya başlamıştı.

Hem televizyon hem gazete alanında kariyerini geliştiren Karagöz dijital yayıncılığa da dokundu ve ABD gündemini takip eden "usasabah" isimli web portalını kurdu.

Anadolu Ajansı Genel Müdürü kim? Serdar Karagöz kimdir, nereli, kaç yaşında? Serdar Karagöz biyografisi

ABD’de geçen son derece dolu yıllardan sonra Serdar Karagöz, ülkesine, Sabah Gazetesi Dış Haberler Müdürü olarak döndü. Ayrıca bir yandan da ayağının tozuyla ülkesi dışında kalan toprakları da bilgilendirmek için Daily Sabah Gazetesi’nin kuruluş çalışmalarına başladı.

2014 yılına girilirken Türkiye pek çok kara propagandaya, dezenformasyona, manipülasyona maruz kalmıştı. Ülkede doğru ve ilkeli bir İngilizce yayın arayışı vardı. Etki gücü yüksek ve saygın bir gazete hayali ile yola çıkan Karagöz, emeğin ekmeğini sabırla bekleyip lezzetine varmanın keyfini çıkaracaktı. Daily Sabah Gazetesi’nin Kurucu Genel Yayın Yönetmeni olarak 2014 Şubat ayında gazetenin ilk sayısını çıkarttı.

Kısa surede Türkiye’nin en çok referans gösterilen İngilizce gazetesi olan Daily Sabah, bugün hala Arapça, Almanca ve Rusça servisleri de eklediği yayın hayatına devam ediyor.

Anadolu Ajansı Genel Müdürü kim? Serdar Karagöz kimdir, nereli, kaç yaşında? Serdar Karagöz biyografisi

TRT MACERASI

Yurtdışında aldığı eğitim, New York Times tecrübesi ve ardından Türkiye'ye dönerek Daily Sabah'ın kurulması da dahil bir çok vizyoner oluşumla dikkatleri üzerinde toplayan Serdar Karagöz, “TRT Wolrd” ve “TRT Arabic” kanallarını bünyesinde barındıran TRT Uluslararası Haber Kanalları Genel Yayın Yönetmenliğine atanıyordu. Bu karar Trt World için tarihi önemde bir karar oluyor ve Karagöz yönetimindeki TRT World tüm dünyada Türkiye ile ilgili konularda en önemli referans kaynağı haline geliyordu.

Ayrıca Türkiye ve yakın bölgemizdeki tüm manipülasyon ve dezenformasyonların karşısında gerçek ve donelere dayanan yayıncılık anlayışıyla yer alan bir kanal olmuştu TRT WORLD.

Medya dünyasındaki yıldızı sürekli parlayan ve bunu da yaptığı çalışmalar ve aldığı eğitimlerle bileğinin hakkıyla kazanan Serdar Karagöz, TRT Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı.

 Serdar Karagöz, 7 Nisan 2021 yılında Anadolu Ajansı Genel Müdürü olan Şenol Kazancı'nın yerine göreve getirildi.

Okan Gül
Video ve Yerel Haberler Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT