1. HABERLER
  2. EĞİTİM
  3. Anadolu Üniversitesi AÖF kayıt yenileme başladı mı 2021? | AÖF 2021-2022 kayıt yenileme takvimi

Anadolu Üniversitesi AÖF kayıt yenileme başladı mı 2021? | AÖF 2021-2022 kayıt yenileme takvimi

AÖF kayıt yenileme tarihlerine kısa bir süre kaldı. AÖF kayıt yenileme tarihleri fakülte tarafından açıklandı. Takvimin belli olmasıyla birlikte AÖF kayıt yenileme ücreti de öğrenildi. PekiAnadolu Üniversitesi AÖF kayıt yenileme başladı mı 2021? | AÖF 2021-2022 kayıt yenileme takvimi İşte kayıt yenilemek isteyenler için AÖF kayıt yenileme ekranı...

Anadolu Üniversitesi AÖF kayıt yenileme başladı mı 2021? | AÖF 2021-2022 kayıt yenileme takvimi

AÖF kayıt yenileme başladı mı, ne zaman başlayacak 2021? Sorusu gündemde. Öğrenciler kayıtlarını yenilemeden ücret yatıramayacak. Kaydını yenilemeyenler de öğrenci sayılmayıp öğrencilikleri pasif hale gelecek. Açık Öğretim Fakültesi kayıt yenileme tarihleri duyuruldu. "Anadolu Üniversitesi AÖF kayıt yenileme başladı mı 2021? | AÖF 2021-2022 kayıt yenileme takvimi" işte detaylar...

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ AÖF KAYIT YENİLEME BAŞLADI MI 2021? | AÖF 2021-2022 KAYIT YENİLEME TAKVİMİ

Herhangi bir önlisans ya da lisans programından mezun olup Açık Öğretim sistemi üzerinden sınavsız ikinci üniversite okumak için Anadolu Üniversitesi'ne kayıt yaptıranlar için yenileme  27 Eylül 2021 Pazartesi günü başladı.

2021 AÖF kayıt yenileme işlemleri 08 Ekim 2021 Cuma günü saat 22:00’da sona erecek.

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde herhangi bir bölümde kaydı bulunan öğrencilerin kayıt yenileme tarihleri fakülte tarafından açıklandı. 2021 AÖF kayıt yenileme işlemleri 27 Eylül'de başlayacak ve 8 Ekim'de sona erecek.

2021 AÖF KAYIT YENİLEME KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Sisteminde yer alan bilgiye göre:

  • YKS Yeni Kayıt, Ek Yerleştirme ve Dikey Geçiş İnternet Başvuru ve Kayıt tarihleri, YÖK ve YKS yerleştirme sonuçlarının açıklandığı tarihe bağlı olarak değişebilir.
  • Kayıt gruplarının İnternet Başvuru işlemleri belirtilen tarihlerin ilk günü saat 09:00'da başlayacak, son günü saat 17:00'de sona erecektir.
  • Yatay Geçiş kapsamında kayıt yaptıranlar ders ekleyebilir.

AÖF kayıt yenileme başladı mı, ne zaman başlayacak 2021? | AÖF 2021-2022 kayıt yenileme takvimi

AÖF KAYIT YENİLEME/ DERS SEÇİMİ NASIL YAPILACAK?

Kayıt yenileme yapabilmek için ders seçim aşamasının ve kayıt yenileme ücretinin ödenmesi gerekmektedir. Ders seçimi aşamasında 45 AKTS'ye kadar ders seçimi gerçekleştiriliyor.

Ders seçim işlemi, aof.anadolu.edu.tr adresinden Ders Seçimi (Ekle/Sil) Otomasyonu üzerinden gerçekleştirilebiliyor. 

AÖF KAYIT YENİLEME NASIL YAPILIR?

AÖF kayıt yenileme işlemleri Anadolu Üniversitesi Açıköğretim - İktisat - İşletme Fakülteleri Otomasyonları üzerinden yapılacak. Öğrenciler sisteme öğrenci şifreleri ya da e-Devlet şifrelerini kullanarak girerek işlemlerini tamamlayabilecekler.

Ders seçimi yapılmadan bankada ödeme bilgileri oluşmayacak ve öğrenciler kayıtlarını yeniletemeyecektir. Kayıt yeniletecek öğrencilere Fakülte tarafından ders ataması yapılmayacak, öğrenci 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde ders seçebilecektir.

Kayıt yenileme işlemi aof.anadolu.edu.tr adresi Ders Seçimi (Ekle/Sil) Otomasyonu bağlantısından öğrenci şifresi veya e-devlet şifresi ile yapılacaktır.

Ödeme bilgileri ders seçimi sayfasında veya bu işlem sonucu dökümü alınan Kayıt Yenileme Bilgi Dökümü Sayfasında yer alacaktır. Ders seçimi işlemini yapan öğrenciler 2020-2021 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Dönem Öğretim Gideri, Dönem Öğrenim Ücreti ve Dönem Öğrenci Katkı Payı ödemelerini yukarıda belirtilen tarihler arasında; Kredi Kartı/Banka Kartıyla, Ziraat Bankası ATM'lerinden (kartlı veya kartsız), Mobil Bankacılık veya İnternet Bankacılığından gerçekleştirebilir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
1
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT