1. HABERLER
  2. TDK ANLAMI NEDİR?
  3. Anakronizm ne demek, TDK'ya göre Anakronizm kelime anlamı nedir, nasıl kullanılır?

Anakronizm ne demek, TDK'ya göre Anakronizm kelime anlamı nedir, nasıl kullanılır?

Anakronizm kelimesini ilk kez duyan bazı vatandaşlar "Anakronizm ne demek? Türk Dil Kurumu (TDK) sözlük anlamına göre Anakronizm nedir?" sorularını internetin faydalı yanını kullanarak araştırma yapıyor. Bölge Gündem editör ekibi Anakronizm kelimesinin anlamını kolayca öğrenmeniz için bu bilgilendirici makaleyi derledi.

Anakronizm ne demek, TDK'ya göre Anakronizm kelime anlamı nedir, nasıl kullanılır?

Türkçede bir birinden ilginç hiç duymadığımız veya çok az duyduğumuz kelime bulunur. Bunlardan bazılarının anlamı bilinmez. Bu nedenle konu ile alakalı çeşitli araştırmalar yapılmaktadır. Anakronizm ne demek? Anakronizm TDK sözlük anlamı nedir detayları ile derledik.

Günlük yaşantımızda bazen hiç duymadığımız, bilmediğimiz kelimelerle karşılaşabiliyoruz. Bu durumda internette kısa bir araştırma yaparak bu kelimelerle ilgili fikir ve bilgi sahibi oluyoruz. İşte o kelimelerden bir tanesi anakronizm kelimesi. Peki anakronizm ne demek? Türk Dil Kurumu (TDK) sözlük anlamına göre anakronizm nedir, anakronizm kelimesinin kaç anlamı var? İşte bu sorularınızı bu içerikte bulabilirsiniz.

Anakronizm kelimesini hayatımızın her alanında, sosyal medya da, televizyon da dergi veya gazete okurken karşılaşacağımız sık kullanılan kelimeler arasında. Anakronizm kelimesinin anlamı ile birlikte kökeni ve doğru yazılışı ile örnek cümlelere buradan ulaşabilirsiniz.

ne demek

ANAKRONİZM NE DEMEK, TDK'YE GÖRE ANLAMI NEDİR?

Anakronizm kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir.
Anakronizm kelimesi Fransızca kökenlidir.

TDK'ya göre anakronizm kelimesi anlamı şu şekildedir:

- Tarih yanılgısı

Türk Dil kurumu anlamı kelime anlamıTDK anlamı nedir?
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT