1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Angela Merkel, Türkiye'den ayrıldı

Angela Merkel, Türkiye'den ayrıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın davetlisi olarak, çalışma ziyareti için İstanbul'a gelen Almanya Başbakanı Angela Merkel ve heyeti saat 19:50'de Atatürk Havalimanı'ndan kalkan uçakla Türkiye'den ayrıldı.

Angela Merkel, Türkiye'den ayrıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Almanya Başbakanı Merkel, düzenlenen ortak basın toplantısı sonrası Vahdettin Köşkü'ndeki akşam yemeğine katıldı.

Almanya başbakanı Angela Merkel ve beraberindeki heyet, yemek sonrası yoğun güvenlik önlemleri altında Atatürk Havalimanı'na gitti.

Başbakan Merkel ve heyetinin uçağı 19.50'de Atatürk Havalimanı'ndan hareket etti.

Merkel ve heyetini, ilgili yetkililer uğurladı.

İstanbul'a dün gelen Merkel, bir dizi temasta bulundu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Türk-Alman Üniversitesinin yeni binalarının açılış törenine katıldı.

Merkel'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşmesinde ise ikili ilişkiler, Almanya'nın temmuz ayı itibarıyla başlayacak Avrupa Birliği Dönem Başkanlığı çerçevesinde, Türkiye-Avrupa Birliği ilişkileri, katılım süreci, Gümrük Birliği'nin güncellenmesi ve vize serbestisi konuları ele alındı.

Görüşmelerde ayrıca Libya ve Suriye başta olmak üzere, bölgesel ve uluslararası meseleler hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT