1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde anlaşmazlık sonrası istifa şoku!

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde anlaşmazlık sonrası istifa şoku!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, belediye bünyesindeki BELPLAS şirketinin yönetim kurulu üyeliğine getirilen İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Faruk Köylüoğlu, danışman olarak göreve İYİ Parti eski yöneticilerini getirmek istedi. Yavaş'ın bu duruma itiraz edince Köylüoğlu, görevinden istifa etti.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde anlaşmazlık sonrası istifa şoku!

İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Faruk Köylüoğlu, belediyenin yol çizgilerini üreten ve ilaçlama işlerini yapan BELPLAS şirketinin Yönetim Kurul Başkanı yapılmıştı.

İYİ PARTİ'LİLER İLE CHP'LİLER ARASINDA KRİZ!

Göreve başlayan Faruk Köylüoğlu, seçimlerde Mansur Yavaş için çalışan İYİ Parti eski il yöneticilerinden Nafiz Atak, Nadir Çetinkaya, Evrim Kızıldemir’in de aralarında bulunduğu kişileri danışman olarak görevlendirmek istedi. Bu görevlendirmeyi Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş kabul etmeyince Faruk Köylüoğlu da yönetim kurulu başkanlığı görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Köylüoğlu’nun istifadan vazgeçirmek için çabalar devam ederken göreve alınan kişiler konusunda zaman zaman CHP ve İYİ partililer arasında sorun yaşandığı ve bunun aşılması için parti yöneticilerinin de devreye girdiği öğrenildi.

HABERE YORUM KAT
1 Yorum