1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ankara Cumhuriyet Başsavcısından Yavaş ve Aygün açıklaması

Ankara Cumhuriyet Başsavcısından Yavaş ve Aygün açıklaması

Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman, FETÖ soruşturmaları hakkında açıklamalarda bulundu. Kocaman, Mansur Yavaş ve Sinan Aygün arasındaki rüşvet tartışmaları hakkında,"Karşılıklı suç duyuruları var ve hepsiyle ilgili soruşturma açıldı. İlgili savcılar çalışmalarını yapıyor" dedi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcısından Yavaş ve Aygün açıklaması

Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman, FETÖ ile mücadeleye ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.Kocaman, Mansur Yavaş ve Sinan Aygün arasındaki rüşvet tartışmaları hakkında da konuştu.

Kocaman, Ankara'da 2019’da FETÖ'ye yönelik 77 ankesör soruşturmasında 754 şüphelinin itirafçı olduğunu açıkladı. Kocaman, başsavcılıkça 2019'da FETÖ'ye yönelik 6 bin 831 dava açıldığını bildirdi.

Yüksel Kocaman, "FETÖ ile mücadele hayati bir konu. Bu örgüt ortadan kaldırılmadığı sürece her Türk vatandaşı ve devlet için tehdit devam eder." ifadelerini kullandı.

ANKARA'DAKİ RÜŞVET POLEMİĞİ 

Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile eski CHP'li Sinan Aygün arasındaki "rüşvet" tartışmasına ilişkin, "Karşılıklı suç duyuruları var ve hepsiyle ilgili soruşturma açıldı. İlgili savcılar çalışmalarını yapıyor" dedi..

Ayrıntılar gelecek...

HABERE YORUM KAT