1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. 'Ankara kuşu' "FETÖ propagandası yapmak" suçuyla tutuklandı

'Ankara kuşu' "FETÖ propagandası yapmak" suçuyla tutuklandı

'Ankara Kuşu' hesabının kullanıcısı olduğu tespit edilen Oktar Yaşar, twetter hesabı üzerinden paylaşımlarıyla FETÖ propagandası yaptığı tespit edildi. Sürdürülen soruşturma kapsamında sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

'Ankara kuşu' "FETÖ propagandası yapmak" suçuyla tutuklandı

Twetter'da 'Ankara Kuşu' hesabıyla FETÖ'yü övücü paylaşımlar yaptığı tespit edilen Oktay Yaşar, geçtiğimiz Çarşamba günü gece yarısı yapılan operasyonla gözaltına alındı. Gözaltındayken, hesabın kendisine ait olduğunu, bizzat kullandığını ve paylaşımları kendisinin yaptığını itiraf ettiği öğrenildi. Yaşar "FETÖ propagandası yapmak" suçuyla tutuklandı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın tutuklamaya sevk yazısında Oktay Yaşar'ın "oktayyasar" kullanıcı adıyla aktif olarak kullandığı sosyal medya hesabı üzerinden 6 Nisan 2015 tarihinde "Gülen cemaatine yakın 4 isim bağımsız olarak seçime giriyor", 7 Şubat 2015 tarihinde "Gülen keşke dini cemaat yerine siyasi parti kursaymış", 3 Şubat 2015 tarihinde "Fetullah Gülen gözyaşlarını tutamadı" şeklinde paylaşımlarda bulunduğunun tespit edildiği belirtildi.

'Ankara kuşu' "FETÖ propagandası yapmak" suçuyla tutuklandı

UTANMADAN MAĞDUR GÖSTERMEYE ÇALIŞTI

Sevk yazısında Oktay Yaşar'ın bu paylaşımlarla FETÖ elebaşı Gülen'i mağdur göstermeye çalıştığı, eylemlerini de meşru göstermek amacı içeren beyanlar olduğu tespiti yapıldı. Oktay Yaşar'ın, bu ve buna benzer eylemlerini "Ankara Kuşu" isimli hesabından yaptığı belirtilerek "Gerek FETÖ'yü zımmen övme, gerekse devlet organlarını ve yöneticilerini küçük düşererek, asılsız haber ve bilgi içerikleri paylaşmayı" sürdürdüğü bildirildi. Oktay Yaşar'ın süren soruşturma kapsamında olan farklı kullanıcı isimleriyle Twitter hesaplarını karartma ihtimali bulunduğu ve HTS kayıtlarından irtibatlı olduğu kişilerin henüz belirlenmediği gerekçesiyle tutuklanması istendi.

Oktay Yaşar, "FETÖ propagandası yapmak" suçlamasıyla tutuklandı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT