1. HABERLER
  2. TDK ANLAMI NEDİR?
  3. Ankara Taşı ne demek, TDK'ya göre Ankara Taşı kelime anlamı nedir, nasıl kullanılır?

Ankara Taşı ne demek, TDK'ya göre Ankara Taşı kelime anlamı nedir, nasıl kullanılır?

Ankara Taşı kelimesini ilk kez duyan bazı vatandaşlar "Ankara Taşı ne demek? Türk Dil Kurumu (TDK) sözlük anlamına göre Ankara Taşı nedir?" sorularını internetin faydalı yanını kullanarak araştırma yapıyor. Bölge Gündem editör ekibi Ankara Taşı kelimesinin anlamını kolayca öğrenmeniz için bu bilgilendirici makaleyi derledi.

Ankara Taşı ne demek, TDK'ya göre Ankara Taşı kelime anlamı nedir, nasıl kullanılır?

Türkçede bir birinden ilginç hiç duymadığımız veya çok az duyduğumuz kelime bulunur. Bunlardan bazılarının anlamı bilinmez. Bu nedenle konu ile alakalı çeşitli araştırmalar yapılmaktadır. Ankara taşı ne demek? Ankara taşı TDK sözlük anlamı nedir detayları ile derledik.

Günlük yaşantımızda bazen hiç duymadığımız, bilmediğimiz kelimelerle karşılaşabiliyoruz. Bu durumda internette kısa bir araştırma yaparak bu kelimelerle ilgili fikir ve bilgi sahibi oluyoruz. İşte o kelimelerden bir tanesi Ankara taşı kelimesi. Peki Ankara taşı ne demek? Türk Dil Kurumu (TDK) sözlük anlamına göre Ankara taşı nedir, Ankara taşı kelimesinin kaç anlamı var? İşte bu sorularınızı bu içerikte bulabilirsiniz.

ne demek

ANKARA TAŞI NE DEMEK, TDK'YE GÖRE ANLAMI NEDİR?

Ankara taşı kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir.

TDK'ya göre Ankara taşı kelimesi anlamı şu şekildedir:

- Plajiyoklazlı bir yanardağ kültesi, andezit

Türk Dil kurumu anlamı kelime anlamıTDK anlamı nedir?
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT