1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ankara'da sahte rapor çetesi çökertildi

Ankara'da sahte rapor çetesi çökertildi

Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonda, para karşılığında sahte iş görmezlik raporu düzenledikleri belirlenen, aynı zamanda da çeşitli kurum ve kuruluşlarda işe yerleştirme vaadiyle dolandırıcılık yaptıkları tespit edilen 11 kişi gözaltına alındı.

Ankara'da sahte rapor çetesi çökertildi

Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Sahtecilik Büro Amirliği ekiplerince "Nitelikli Dolandırıcılık ve Resmi Belgede Sahtecilik" suçları kapsamında yürütülen soruşturmada, bazı kişilerin para karşılığında sahte iş göremezlik raporu düzenledikleri, çeşitli kurum ve kuruluşlara da işe yerleştirme vaadiyle dolandırıcılık yaptıkları tespit edildi.

Ekipler bu gelişmelerin ardından 3 ay boyunca teknik ve fiziki olarak takip gerçekleştirdi. Yapılan takibin ardından eş zamanlı operasyon düzenleyen ekipler, aralarında kamu hastanelerinde görevli 3 kişinin de yer aldığı 11 şüpheliyi gözaltına aldı. 

ARAMALARDA SAHTE RAPORLAR ELE GEÇİRİLDİ

Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda, farklı kişiler adına Ankara'da bulunan çeşitli hastanelerin adı kullanılarak düzenlenmiş sahte doktor raporları ele geçirildi.

Aralarında, aldıkları sahte raporları çalıştıkları iş yerlerine veren ve sonrasında SGK'dan iş göremezlik ödemesi alarak devleti zarara uğratan kişilerin de olduğu 30 kişinin ise ifadelerine başvurulacağı öğrenildi.

Gözaltına alınan 11 şüphelinin emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilecekleri belirtildi.

 

HABERE YORUM KAT