1. HABERLER
  2. YEREL
  3. Anne Çocuk Eğitim Merkezleri’nde karne heyecanı yaşandı

Anne Çocuk Eğitim Merkezleri’nde karne heyecanı yaşandı

Tuzla Belediyesi Anne Çocuk Eğitim Merkezi’nde bu yıl toplam 932 çocuk anneleriyle birlikte eğitim görerek karnelerini aldı. Karne törenine katılan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Orhanlı’da bulunan Anne Çocuk Eğitim Merkezi’nde annelerin bilgisayar programlarını kullanmayı öğrendiğini ve dijital okuryazarlığın ne kadar önemini vurguladı.

Anne Çocuk Eğitim Merkezleri’nde karne heyecanı yaşandı

Tuzla’da 3-6 yaş arasındaki çocukların anneleri ile birlikte kendi alanlarında seçtikleri konular üzerine eğitimler alabildikleri Tuzla Belediyesi Anne Çocuk Eğitim Merkezi’nde karne heyecanı yaşandı.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı tarafından 2014 yılında başlatılan ve toplamda 8 merkezde eğitimlerini sürdüren Tuzla Belediyesi Anne Çocuk Eğitim Merkezi’nde bu yılın ilk döneminde 932 çocuk karne aldı.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı da Orhanlı’da bulunan Anne Çocuk Eğitim Merkezi’ndeki karne törenine katıldı. Başkan Yazıcı’ya eşi Gönül Elleri Çarşısı Kurucu Gönüllülerinden Dr. Fatma Yazıcı da eşlik etti. Başkan Yazıcı ve eşi Fatma Yazıcı, karne alan çocukları kutlarken AÇEM’lere gelen annelerin el emeği ürünlerinden hazırladıkları sergiyi de gezdiler. Başkan Yazıcı, AÇEM’e gelen bir annenin bilgisayar ve programlarını kullanmayı öğrendiğini söylemesi üzerine dijital okuryazarlığın önemini belirterek, ”Kadınlar ve çocuklar bizler için çok kıymetli. İkisini bir arada görmek bizleri çok mutlu ediyor. Dijital okuryazarlık çalışmalarımız var. Bununla beraber bilgiye ulaşma, işleme ve onu daha sonra kullanabilmek geleceğin mesleklerinden. Dolayısıyla dijital okuryazarlık için zaten geziyorlar. Dijital okuryazarlığı geliştirmezsek çocuğunuzun durumunu bile soramazsanız. Gerçek bilgiye ulaşamazsınız. Yaşam kalitemiz düşer. Önümüzdeki 5-10 yıl içerisinde yaşam kalitemizin düşmemesi için dijital okuryazarlığımızı geliştirmemiz lazım” dedi.

“SİZLERİN KIYMETLİLERİNİ AĞIRLAMAKTAN MUTLULUK DUYUYORUZ”

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, ”İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü’ne teşekkür ediyorum. Bunu birlikte başarıyoruz. Siz değerli öğretmenlerimizin katkısı ile birlikte, asıl bu işi süslendiren değerli kursiyerlerimizdir. Sizin ve sizlerin en kıymetli varlıkları olan çocuklarınızı ağırlamaktan mutluluk duyduğumuzu belirtmek istiyorum. Burada karne gününün heyecanını yaşıyoruz. İki çocuğunu, üç çocuğunu burada büyüttüğünü belirten annelerimiz var. Bu çok sevindirici ve bizleri hakikaten çok mutlu eden bir durum. Hayat boyu öğrenme diye bir şey var. Hayat boyu çocuklarımız ile birlikte öğrenmeyi sürdürmek hem insani hem de islami olarak çok güzel bir hareket. Sizleri tebrik ediyorum” dedi.

Anne Çocuk Eğitim Merkezleri’nde karne heyecanı yaşandıAnne Çocuk Eğitim Merkezleri’nde karne heyecanı yaşandıAnne Çocuk Eğitim Merkezleri’nde karne heyecanı yaşandı

Bölge Gündem Editör Ekibi
Haberler, Son Dakika Haberleri
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT