1. HABERLER
  2. YEREL
  3. Antalya'da 2 yarasa ölü bulundu, koronavirüs paniği yaşandı

Antalya'da 2 yarasa ölü bulundu, koronavirüs paniği yaşandı

Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde, sahilde 2 yarasa ölüsü bulundu. Yarasa ölüsünü gören vatandaşlar koronavirüs paniği yaşarken, yarasa ölülerinin incelenmesini istedi.

Antalya'da 2 yarasa ölü bulundu, koronavirüs paniği yaşandı

Tüm dünyayı tedirgin eden koronavirüs salgını Antalya'lı vatandaşlarda da panik yarattı. Antalya'nın Gazipaşa ilçesi Koru Mahallesi'nde doğal havuzların da olduğu sahilde 2 yarasa ölüsü bulundu. 12 santimetre boyunda ve kanat açıklığı da 15 santimetreyi bulan yarasa ölülerini gören vatandaşlar panik yaşarken, 112 Acil Çağrı Merkezi'ni arayarak durumu ihbar etti.

Yarasa ölülerini gören ve ihbar eden Mustafa Mustafaoğulları yaptığı açıklamada, "Sahile gezmeye gelmiştim. Bir yarasa ölüsüne rastladım, tedirgin oldum. Bu günlerde bir virüs olayı var. Çin'de grip hastalığının sebebinin yarasalar olduğunu duydum. Yetkililere de bilgi vermek istedim. Biz vatandaş olarak duyarlılık gösteriyoruz ama sonuç alamadım. Sonra 112'yi aradım. 'Milli Parklar Müdürlüğü'nden dönecekler' denildi. Şu anda hala bir yetkili gelecek diye bekliyorum." ifadelerini kullandı.

Sahilde çocuğu ile gezerken iki farklı yerde yarasa ölüsü gördüğünü belirten Burhan Yıldız ise "Sahilde oğlumla gündelik yürüyüş yaparken, oğlumla yarasaları gördüm. Önce birini gördüm, gömdüm. 20 metre ilerledikten sonra bir tane daha bulunca dikkatimi çekti, yetkililere bildirmek istedim. Sonuçta bir hastalık söz konusu." dedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT