1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Antalya’da KOSGEB kredisi vaadi ile dolandırıcılık

Antalya’da KOSGEB kredisi vaadi ile dolandırıcılık

Antalya'da Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Kredisi vaadi ile dolandırıcılık yapan 2 şahıs...

Antalya’da KOSGEB kredisi vaadi ile dolandırıcılık

Antalya'da Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Kredisi vaadi ile dolandırıcılık yapan 2 şahıs polis tarafından yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, Muratpaşa ilçesi Balbey Mahallesinde bulunan bir iş yerinde Kobi Danışmanlık Merkezi hizmeti verdiklerini söyleyen dolandırıcılar, vatandaşlara "Devlet desteklerinden faydalanmak ister misiniz?" şeklinde toplu mesaj atarak ve arayarak kendilerini KOSGEB çalışanı olarak tanıttı. Şahısların, aradıkları vatandaşlara KOSGEB kredinin çıkma olasılığının yüksek olduğu söyleyerek başvuru evraklarının kargo ile gönderileceğini ve 800 TL masrafı kargo firmasına ödeyeceklerinin bilgisini verdiklerini, ancak iş yerinde herhangi bir resmi başvuru yapılmadığı, bu yöntemle dolandırıcılık yapıldığı bilgisini alan İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri çalışma başlattı.

KOSGEB Antalya İl Müdürlüğü yetkilileri ile M.A. 800 TL, E.A. bin 600 TL, S.B. 800 TL, D.A.K. 2 bin 530 TL ve Y.Ö. 800 TL dolandırıldıklarını ifade ederek polise şikayetçi oldu.

Kobi Danışmanlık adı altında Çağrı Merkezi olarak faaliyet gösterdiği, Kışla Mahallesinde de benzer faaliyetler yürüten bir iş yerinin daha bulunduğunu tespit eden polis, iş yeri sahipleri Y.K., A.M.K. ve A.B.'yi gözaltına aldı.

Adliyeye sevk edilen şahıslar adli kontrol kararı ile serbest bırakıldı.

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT