1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Antalya’da Seçim Güvenliği Toplantısı yapıldı

Antalya’da Seçim Güvenliği Toplantısı yapıldı

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, halk oylamasında 1 milyon 638 bin 332 kişinin oy kullanacağını söyledi.

Antalya’da Seçim Güvenliği Toplantısı yapıldı

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, halk oylamasında 1 milyon 638 bin 332 kişinin oy kullanacağını söyledi.

Antalya Valiliği Halk Oylaması ve Güvenliği Değerlendirme Toplantısı, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Kültür Merkezi'nde gerçekleşti. Toplantıya Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, Antalya Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Yusuf Kelleli ile vali yardımcıları, kaymakamlar, il seçim kurulu üyeleri, ilçe emniyet müdürleri ve ilçe jandarma komutanları katıldı.

Halk oylaması öncesinde, oylama günü ve sandıkların açılmasının ardından sonraki süreçte almaları gereken güvenlik tedbirleri olduğunu belirten Vali Münir Karaloğlu, Halk oylaması öncesinde alacakları tedbirlerin amacının tarafların özgür bir şekilde kendi görüşlerini topluma ifade etmeleri ve vatandaşın kendi iradesini belirleyecek demokratik ortamları oluşturmak olduğunu dile getirdi.

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) seçim takvimine göre 9 Nisan'a kadar seçim çalışması sürecini mülki idare amirliklerinin yöneteceğini söyleyen Karaloğlu, "Kim nerede, açık ya da kapalı alanda toplantı yapacağını belirleme yetkisi mülki idare amirinde olacak. Bu tarihten sonra ile yetki il ve ilçe seçim kurulu başkanlıklarında olacak. Antalya'da seçimler sabah 08.00'da başlayacak ve akşam 17.00'a kadar devam edecek. Seçim günü eğlence mekanı açık olmayacak, alkollü ve ispirtolu içecek servis edilmeyecek. Ruhsatlı bile olsa o gün kolluk kuvvetleri dışında kimse silah taşıyamayacak" diye konuştu.

"Seçim sonrasının da önemli"

Seçim sonrasının da önemli olduğunu ifade eden Antalya Valisi Münir Karaloğlu, "Sandıklar açıldıktan sonra kazananlar ve kaybedenler belli olacak. Kazananların kutlamasını çok abartmadan, kaybedenlerin de demokratik olgunlukla sonucu kabul etmesi noktasında tedbirlerimiz olacak. Kazananın zaferi kutlaması, abartmaması, kaybedenin de demokratik olgunluk içinde bu sonucu kabul etmesi en büyük dileğimizdir. Antalya, seçimler tarihinde çok büyük seçim suçlarının işlendiği bir il değil. Kentte son derece demokratik bir ortam var. Antalya yine kendisine yaraşır bir şekilde halk oylamasını gerçekleştireceğini temenni ediyorum. Demokratik olgunlukla herkes kendi fikrini ifade edecek, vatandaş özgür bir şekilde sandığa gidip oyunu kullanacaktır. Halk oylamasında Antalya'da 1 milyon 636 bin 802 seçmen oy kullanacak. Kentte 4 bin 498 sandık kurulacak" şeklinde konuştu.

Antalya Valiliği bünyesinde seçim irtibat bürosu oluşturduklarını da sözlerine ekleyen Karaloğlu, seçim günü 24 esasına göre çalışacak valilik ve kaymakamlıklarda seçim harekat merkezleri oluşturacaklarını belirtti.

Toplantı, Antalya Valisi Münir Karaloğlu'nun konuşmasının ardından basına kapalı devam etti.

Antalya’da Seçim Güvenliği Toplantısı yapıldı

Antalya’da Seçim Güvenliği Toplantısı yapıldı

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT