1. HABERLER
  2. İÇ HABERLER
  3. Antalya'da yüzde 90 engelli adamı öldüresiye darp ettiler

Antalya'da yüzde 90 engelli adamı öldüresiye darp ettiler

Antalya'nın Kepez ilçesinde park yeri nedeniyle çıkan kavgada yüzde 90 engelli raporu bulunan 57 yaşındaki kişi öldüresiye dövüldü. Yaşadıkları darp olayını anlatan talihsiz adamın oğlu, '' u anda babam kendini bilmez bir şekilde yatıyor ve ‘Sağ bacağım sakat, oraya vurmayın’ diye sayıklıyor'' dedi.

Antalya'da yüzde 90 engelli adamı öldüresiye darp ettiler

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Sütçüler Caddesi üzerinde 19 Şubat Cuma günü 15.00 sıralarında meydana gelen olayda, babası, annesi ve kız kardeşiyle birlikte akşam yemeği için babaannesine gitmek isteyen üniversitesi öğrencisi Bekir Kara, bir işletmeye gelen müşterinin aracını evin girişine park ettiğini görünce uyarmak istedi. 

İşletme sahibi N.Y. kendisini uyaran Kara ile tartışma yaşadı. Kavgaya dönüşen olayda, N.Y. ile oğlu A.Y. iddiaya göre Bekir Kara ve babası Mümün Kara’yı (57) dövdü. Hastaneye kaldırılan Mümün Kara'nın tedavisi sürüyor.

Antalya'da yüzde 90 engelli adamı öldüresiye darp ettiler

''DİLİ BOĞAZINA KAÇTI''

Çeşitli hastalıkları sebebiyle iç organlarından yüzde 90 engeli bulunan Kara’nın

Yaşadıkları olayı anlatan Bekir Kara, “Yıllardır kendisine ‘yüzde 90 engelli bir babamız var’ diye söylüyoruz. Bizim ne zaman hastaneye gideceğimiz belli olmuyor ve müşterilere bizim araçlarımızın çıkacağı yere araçlarını park etmemelerini söylesinler diye uyarmıştı. En son geçtiğimiz Cuma günü, yine bir müşterisi geldi ve onu uyardım. O ara gerçekten çıkmamız gerekiyordu. Müşteri daha ağzını açmadan, içeriden dükkan sahibi elinde soda şişesiyle geldi, ‘Sen ne diyorsun? Benim müşterime karışamazsın’ dedi. Başta ağız dalaşıyla başladı, 5 dakika sonrası yerde oturduğum esnada dükkan içerisinden oğlunu çağırmış. Oğlu beni darp etmeye başladı, annem ve kardeşim bizi ayırmaya çalışırken, yüzde 90 engelli babamı da darp etmişler. Gözümü açtığımda babam yüz üstü yerde yatıyordu. Dili boğazına kaçmıştı. Kalçasında 3 parçalı kırık var. Bugün ameliyata girecek, kafatasında bir kırık mevcut bu da gözüne baskı yapıyor. Gözünde hasar kalma, yüz felci geçirme riski var. Beyin kanaması vardı, bugün bir sorun olmazsa o riski atlatacağımızı söyledi doktorlar” ifadelerini kullandı. 

Antalya'da yüzde 90 engelli adamı öldüresiye darp ettiler

''SAĞ BACAĞIMA VURMAYIN DİYE SAYIKLIYOR''

Çeşitli hastalıkları sebebiyle iç organlarından yüzde 90 engeli bulunan Kara’nın oğlu, şahıslardan şikayetçi olduğunu da ifade ederek, “İç organlarından kaynaklı yüzde 90 engeli var. Sağ bacağında da kas zayıflaması vardı. Hatta şu anda babam kendini bilmez bir şekilde yatıyor ve ‘Sağ bacağım sakat, oraya vurmayın’ diye sayıklıyormuş. Ben olay günü şikayetçi oldum, adli süreci başlattık. İnsanlar birbirini darp ediyor, bu bildiğimiz bir gerçek ama yüzde 90 engelli olan bir adamı bu kadar darp etmek gerçekten vicdan ve akla aykırı bir şey. Adli sürecin en iyi kararı vereceğini düşünüyoruz” dedi. 

Antalya'da yüzde 90 engelli adamı öldüresiye darp ettiler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT