1. HABERLER
  2. EĞİTİM
  3. AÖF kayıt yenime için gerekli belgeler 2020

AÖF kayıt yenime için gerekli belgeler 2020

Açık öğretim Fakültesi (AÖF) kayıt yenileme işlemleri bugün (5 Ekim 2020) başladı. Kayıt yenileme işlemleri 15 Ekim'de sona erdikten sonra 16 Ekim'de mazeretli kayıtlar başlayacak. Peki AÖF kayıt yenime için gerekli belgeler 2020 nelerdir? İşte detaylar...

AÖF kayıt yenime için gerekli belgeler 2020

AÖF kayıt yenileme işlemleri 5-15 Ekim 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Adayların kayıt yenileme ücretleri ile beraber ödeme bilgilerini görebilmeleri için ders seçimini önce yapmaları gerekmektedir. İşte AÖF kayıt yenime için gerekli belgeler 2020 nelerdir? sorusuna ilişkin bilgiler...

AÖF KAYIT YENİLEME İÇİN GEREKLİ BELGELER 2020 NELERDİR?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi güz dönemi kayıt yenileme işlemleri için gerekli belgeler listesi üniversite tarafından açıklanmadı. AÖF kayıt yenileme online olarak sistem üzerinden gerçekleştiriliyor.

Kayıt yenileme işlemi aof.anadolu.edu.tr adresi Ders Seçimi (Ekle/Sil) Otomasyonu bağlantısından öğrenci şifresi veya e-devlet şifresi ile yapılacak.

AÖF kayıt yenime için gerekli belgeler 2020

AÖF KAYIT YENİLEME ÜCRETİ NE KADAR?

AÖF kayıt yenileme ücret bilgisi, öğrencinin sistem üzerinden ders seçimi yapmasıyla görünmektedir. Ödeme bilgileri ders seçimi sayfasında veya bu işlem sonucu dökümü alınan Kayıt Yenileme Bilgi Dökümü Sayfasında yer alacaktır. Ders seçimi işlemini yapan öğrenciler 2020-2021 Öğretim Yılı Güz Dönemi Dönem Öğretim Gideri, Dönem Öğrenim Ücreti ve Dönem Öğrenci Katkı Payı ödemelerini yukarıda belirtilen tarihler arasında; Kredi Kartı/Banka Kartıyla, Ziraat Bankası ATM’lerinden (kartlı veya kartsız), Mobil Bankacılık veya İnternet Bankacılığından gerçekleştirebilir.

Kayıt yenileme tarihinin son günü olan 16 Ekim 2020tarihinde İnternet, ATM ve Mobil Bankacılığından saat 23:59’a kadar ödeme yapılabilecektir. Ancak, kayıt yenileme tarihinin son günü provizyon işlemleri nedeni ile kredi kartıyla ödeme yapılamayacaktır. Öğrenciler yaptıkları ödemenin, 2020-2021 Öğretim Yılı Güz Dönemi Dönem Öğretim Gideri, Dönem Öğrenim Ücreti ve Dönem Öğrenci Katkı Payı ödemesine ait olup olmadığını mutlaka kontrol etmelidir.

Sadece eski borcunu ödeyen, ancak 2020-2021 Öğretim Yılı Güz Dönemi ders seçimi işlemine göre belirlenen kayıt yenileme bedelini ödemeyen öğrencilerin kayıtları yenilenmez.

16 Ekim 2020 tarihinden sonra mazeret kabul edilmeyecek ve Güz Dönemi kayıt yenileme işlemi yapılmayacaktır. Güz Dönemi kayıt yenileme süresi uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun, Dönem Öğretim Gideri, Dönem Öğrenim Ücreti ve Dönem Öğrenci Katkı Payı ödemelerini yapmayan öğrenciler, 2020-2021 Öğretim Yılı Güz Dönemi kayıt yenileme hakkını kaybeder.

Kayıt yenileme işlemini yapan öğrenciler aof.anadolu.edu.tr adresi Öğrenci Otomasyonu bağlantısından kayıtlarının yenilenip yenilenmediğini kayıt yenileme tarihleri içinde mutlaka kontrol etmelidir.

Kaydı yenilenen öğrenci, kayıt yenileme tarihleri içinde, ödediği dönem öğretim gideri tutarının altında olmamak şartıyla seçtiği dersi silip yerine başka bir ders seçebilir veya yeni ders ekleyebilir.

AÖF kayıt yenime için gerekli belgeler 2020

Gülistan Başköy
Haberler, Sondakika Haberleri
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT