1. HABERLER
  2. EĞİTİM
  3. AÖL kayıt yenileme 2022 2. dönem ne zaman? AÖL kayıt yenileme nasıl yapılır?

AÖL kayıt yenileme 2022 2. dönem ne zaman? AÖL kayıt yenileme nasıl yapılır?

AÖL sınav tarihleri ve sınav takvimi son günlerde öğrenciler tarafından merakla araştırılıyor. Peki, AÖL kayıt yenileme ne zaman başlıyor? AÖL kayıt yenileme nasıl yapılır? İşte açık lise 2022 yılı 2. dönem kayıt ve kayıt yenileme hakkında bilgiler...

AÖL kayıt yenileme 2022 2. dönem ne zaman? AÖL kayıt yenileme nasıl yapılır?

Lise eğitimine açıktan devam eden binlerce kişi kayıt yenileme işlemleri yapacak. Peki, AÖL kayıt yenileme ne zaman başlıyor? AÖL kayıt yenileme nasıl yapılır? İşte açık lise 2022 yılı 2. dönem kayıt ve kayıt yenileme hakkında bilgiler...

AÖL kayıt yenileme 2022 2. dönem ne zaman? AÖL kayıt yenileme nasıl yapılır?

AÖL SINAVLARI NE ZAMAN YAPILACAK 2022?

Açık Öğretim Ortaokulu-Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi - II. Dönem Sınavı Mart 2022 (e-Sınav olarak uygulanacaktır.) tarihinde uygulanacaktır.

Sınavların net tarihleri paylaşıldığında haberimizin içerisinde yer alacak. 

AÖL KAYIT YENİLEME KILAVUZU

AÖL kayıt yenileme 2022 2. dönem ne zaman? AÖL kayıt yenileme nasıl yapılır?

AÖL SINAVI ONLINE MI, YÜZ YÜZE Mİ OLACAK, NASIL YAPILACAK?

Açık Öğretim Lisesi'nin 2021-2022 eğitim öğretim yılı II. Dönem sınavı; Sınav Takvimi'ne göre e-Sınav olarak gerçekleşecek.

Buna göre e-Sınava katılacak öğrenciler Bakanlığın belirlediği binaların e-Sınav salonlarında, bilgisayar ortamında, gözetmen öğretmenler ve kamera gözetiminde sınavlara katılacaklar. (Ehliyet sınavlarında olduğu gibi)

AÖL kayıt yenileme 2021 2. dönem ne zaman? AÖL kayıt yenileme nasıl yapılır?

AÖL KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ NASIL YAPILIR?

Öğrencilik Durumu Silik, Donuk ve Aktif öğrenciler kayıt yenileme sınav ücretleri anlaşmalı bankalara yatırmış öğrencilerin kayıt yenileme işlemleri sistem tarafından otomatik olarak yapılacak. Bu öğrencilerin kayıt yenileme işlemlerini tamamlamak için halk eğitimi merkezi müdürlüklerine başvuru yapmalarına gerek yok.

Otomatik kayıt yenileme işlemi için ilan edilen kayıt yenileme tarihleri arasında her gün mesai bitiminden sonra Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim Sistemi çalıştırılacak. Sistemin çalıştırıldığı saate kadar kayıt yenileme ücretini anlaşmalı bankalara yatıran öğrencilerimizin öğrencilik durumları sistem üzerinden "Aktif" yapılarak kayıt yenileme işlemi tamamlanacak.

Gülistan Başköy
Haberler, Sondakika Haberleri
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1011
156
202
9
3
4
28
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT