1. HABERLER
  2. EĞİTİM
  3. AÖL sınav giriş belgesi ne zaman açıklanacak 2020? Açıklandı mı?

AÖL sınav giriş belgesi ne zaman açıklanacak 2020? Açıklandı mı?

AÖL sınav giriş belgesi ne zaman açıklanacak? AÖL sınav giriş belgeleri belli oldu mu 2020? Açıklandı mı? soruları internette araştırma yapmaya başladı. Biz de sizler için bu merak edilenler derledik. İşte detaylar...

AÖL sınav giriş belgesi ne zaman açıklanacak 2020? Açıklandı mı?

AÖL sınavlarına girecek olanlar internette merakla giriş belgelerini araştırmaya başladı. Peki AÖL sınav giriş belgesi ne zaman açıklanacak? AÖL sınav giriş belgeleri belli oldu mu 2020?  Açıklandı mı? Tüm merak edilenler haberimizde...

AÖL SINAV GİRİŞ BELGESİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK 2020?

AÖL sınav giriş belgeleri 18 Mart 2020 Çarşamba günü sistem üzerinden yayınlanacak. 

Açık Öğretim Lisesi 2.dönem sınavına girecek adaylar için MEB sınav yerlerini 18 Mart Çarşamba günü öğrencilerin erişimine açacak. Sınav yerlerini öğrenmek isteyen adaylar,  Açık Öğretim Okulları Bilgi Yönetim Sisteminden veya Açık Öğretim Lisesi mobil uygulamasından 18 Mart itibariyle erişim sağlayabilirler.

AÖL SINAV GİRİŞ BELGELERİ NEREDEN ALINIR 2020?

Açık Öğretim Lisesi öğrencileri, sınav giriş belgelerini çıkarmak için öncelikle aol.meb.gov.tr adresine giriş yapmaları gerekiyor. Adrese girdikten açılan sayfada en üst bölümde bulunan “Sisteme giriş” butonunu seçen adaylar  “Öğrenci Giriş Sayfası” bölümünü işaretleyerek karşılarına gelen ekranda öğrenci numarası ve şifreleri ile  AÖL giriş belgelerini yazdırabilirler.

AÖL sınav giriş belgesi ne zaman açıklanacak 2020? Açıklandı mı?

AÖL İŞ TAKVİMİ NASIL 2020?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eğitim öğretim yılı başında yayımlanan Açık Lise iş takvimi şu şekilde:

AÖL sınav giriş belgesi ne zaman açıklanacak 2020? Açıklandı mı?

AÖL 2. DÖNEM SINAV TARİHLERİ NE ZAMAN 2020?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) yayımladığı iş takvimine göre; AÖL 2019-2020 eğitim dönemi, 2. dönem sonu sınavları 21-22 Mart tarihlerinde yapılacak. 2. dönem sınava giriş yerlerinin internette erişime açılması ise 18 Mart'ta yapılacak.

AÖL sınav giriş belgesi ne zaman açıklanacak 2020? Açıklandı mı?

AÖL'DEN MEZUN OLMAK İÇİN KAÇ PUAN GEREKİYOR?

Mezuniyet için toplam Dönemin: en az 8 ve üzeri, Toplam Kredinin: 192 ve üzeri,

Alan Kredisinin (alanlı okuyanlar için): 80 ve üzeri olması gerekir. Bunların öğrencilik durumlarına göre dağılımı şöyle;

Alanlılar için: 112 kredi ”ortak”, 80 kredi ise ”alan” kredisi olması,

Alansızlar için: 120 kredi ”ortak”, 72 kredi ise ”seçmeli” derslerden tamamlanması gerekiyor. Bu alt limitlere sahip olan öğrenciler, Açık Öğretim lisesinden mezun olabilir.

AÖL sınav giriş belgesi ne zaman açıklanacak 2020? Açıklandı mı?

AÇIKÖĞRETİM LİSESİ (AÖL) NEDİR?

Açıköğretim lisesi ya da kısaca açık lise, çeşitli sebeplerle örgün öğretime devam edemeyen ya da eğitimini yarıda bırakmak durumunda kalan öğrencilerin okuduğu lisedir. Açıköğretim lisesinde eğitim süresi 4 yıl 8 dönemdir. Fakat 18 yaşından büyük öğrenciler yılda üç sınav hakkını değerlendirirse eğitimini 2,5 yılda tamamlayabilir.

Kayıt ve kayıt yenileme işlemleri online olarak yapılır. Öğrencilerin yılda iki kere kayıt yenilemesi gerekir.

Öğrenci belirtilen tarihlerde kaydını yeniler, kayıt yenileme ücretini ödedikten sonra derslerini seçer. Önceden açıklanan tarihlerde sene de iki kere sınava girer. Sınavlardan aldığı krediler toplanır. Açıköğretim Lisesinde okuyan bir öğrencinin mezun olabilmasi için:

– En az 8 dönem öğrenim görmesi,
– Toplam kredisinin asgari 192 olması,
– Dil ve anlatım dersi başta olmak üzere diğer zorunlu derslerin sınavlarında da başarı göstermesi gerekir.

Açık liseden mezun olup diploma almaya hak kazananlar, sınav sonuçlarının açıklanmasından takriben 2 ay sonra bulundukları il ve ilçelerdeki Halk Eğitim Merkezlerinden diplomalarını alır.

Türkiye’de binlerce açık öğretim lisesi öğrencisi bulunmaktadır. Açık lise mezunları da normal lise mezunları gibi YGS ve LYS’ye girerek istedikleri üniversitelerde okuyabilir. Açık liseliler, herhangi bir hak sınırlamasına maruz kalmaz.

AÖL sınav giriş belgesi ne zaman açıklanacak 2020? Açıklandı mı?

AÖL'E KİMLER KAYIT OLABİLİR?

İLKÖĞRETİM/ ORTAOKUL MEZUNLARI
ORTA ÖĞRETİM KURUMLARINDAN AYRILANLAR
ORTA ÖĞRETİM KURUMLARINDAN MEZUN OLANLAR

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT