1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. AÖL sınav giriş belgesi ne zaman yayınlanacak? AÖL sınav giriş yerleri açıklandı mı?

AÖL sınav giriş belgesi ne zaman yayınlanacak? AÖL sınav giriş yerleri açıklandı mı?

AÖL sınav giriş belgesi ne zaman yayınlanacak 2019? AÖL sınav giriş yerleri açıklandı mı2019? Açıköğretim lise sınav tarihleri ne zaman? soruları arama motorlarında sıkça araştırılmaktadır. Biz de sizler için bu merak edilenleri derledik. İşte tüm merak edilenler...

AÖL sınav giriş belgesi ne zaman yayınlanacak? AÖL sınav giriş yerleri açıklandı mı?

AÖL sınav tarihleri yaklaştığı için internette sınav yerleri merak edilmeye başlandı. Peki AÖL sınav giriş belgesi ne zaman yayınlanacak 2019? AÖL sınav giriş yerleri açıklandı mı2019? Açıköğretim lise sınav tarihleri ne zaman? Tüm merak edikenler haberimizde...

AÖL SINAV GİRİŞ BELGESİ NE ZAMAN YAYINLANACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı sorgulama ekranında AÖL 1.dönem sınavı yerleri açıklandı

AÖL SINAV GİRİŞ BELGELERİNİ SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

AÖL 1. DÖNEM SINAVLARI NE ZAMAN?

AÖL sınavları 7-8 Aralık tarihlerinde gerçekleşecek. Sınav giriş yerleri ise 4 Aralık'ta belli olacak

AÖL SINAVLARI NE ZAMAN?

2019-2020 AÖO- AÖL- AÖİHL- MAÖL/ 2. Dönem: 21-22 MART 2020

2019-2020 AÖO- AÖL- MAÖL/ 3. Dönem: 04-05 TEMMUZ 2019

2020-2021 AÖO- AÖL- AÖİHL- MAÖL/ 1. Dönem: 05-06 ARALIK 2019

AÖL sınav giriş belgesi ne zaman yayınlanacak? AÖL sınav giriş yerleri açıklandı mı?

AÖL SINAVINDA GEREKLİ BELGELER NELERDİR?

Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı

Açık Öğretim Lisesi Sınava Giriş Belgesi

Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı (ya da eşdeğer bir kimlik kartı)

Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı ve Sınava Giriş Belgesi yanında bulunmayan öğrenciler geçerli bir kimlik kartıyla (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport) salon yoklama listelerinde isimleri olmaları halinde sınava alınacaklar.

AÖL sınav giriş belgesi ne zaman yayınlanacak? AÖL sınav giriş yerleri açıklandı mı?

AÖL SINAV MERKEZLERİNİN BELİRLENMESİ

Sınav bölgesi ile adres bilgileri farklı olup adres bilgilerini değiştiren öğrenci sınav merkezini değiştirmiş olmaz. Bu nedenle öğrencinin mutlaka sınav merkezini kontrol ederek sınava girmek istediği merkezi seçmesi ve doğruluğundan emin olması gerekmektedir.

Sistemde, sınav giriş yerini değiştirmek isteyen öğrenciler, “Bilgi Düzenleme” menüsü altındaki “Sınav Bölgesi İrtibat Merkezi” seçeneğini, Adres bilgilerini güncellemek veya değiştirmek isteyenler “Bilgi Düzenleme” menüsü altındaki “Adres Bilgileri” seçeneğini kullanabilir.

Adres bilgilerinizi değiştirmeniz sınav merkezinizin de değişeceği anlamına gelmez. Bu nedenle sınav merkezinizi mutlaka sistemde “Sınav Bölgesi İrtibat Merkezi” seçeneğinden kontrol ediniz ve değişmesi gerekiyorsa değiştiriniz.

Mezun olan öğrencilerimizin diplomaları adres ilindeki Koordinatör Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerine gönderilmektedir. Adres bilgilerinizi güncellerken bu durumu dikkate almanız yararınıza olacaktır.

AÖL sınav giriş belgesi ne zaman yayınlanacak? AÖL sınav giriş yerleri açıklandı mı?

AÖL MEZUNİYETİ İÇİN GEREKLİ BELGELER NELERDİR?

* Öğrenim gördüğü toplam dönemin en az 8 veya üzeri olması,

* Toplam kazanılan kredinin en az 192 veya üzeri olması,

* Ortak derslerin tamamını başarması veya muaf olması, Dil ve Anlatım/Türk Dili ve Edebiyatı dersinden muafiyet olmaması nedeniyle mutlaka başarılması,

* Açık Öğretim Lisesinde en az bir dönem sınava girmiş olması gerekmektedir.

AÖL sınav giriş belgesi ne zaman yayınlanacak? AÖL sınav giriş yerleri açıklandı mı?

AÖL DİPLOMASI NEREDEN ALINIR?

Dönem sonunda mezun olan Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinin diplomaları sınava girilen tarihten yaklaşık 2-3 ay sonra koordinatör Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerine gönderilmektedir. İlinizdeki Koordinatör Halk Eğitim Merkezinin neresi olduğunu AÖL internet sayfasından kısmından görebilirsiniz.

Şayet öğrencimiz Açık Öğretim Lisesinden Çıkma Belgesi almışsa Çıkma Belgesinin aslı ile başvurması gerekmektedir. Diplomayı öğrenci yerine bir başkası alacak ise bu kişinin noterden vekil tayin edilmesi gerekmektedir. Vekilin Noterden alınan vekâlet ve yukarda belirtilen öğrencinin getirmesi gereken evraklardan biri ile başvurması gerekmektedir.

AÖL KAÇ DÖNEMDE BİTİRİLEBİLİR?

Açık Öğretim Lisesine; kayıtlı öğrenciler toplam 8 (sekiz) dönemde gerekli krediyi tamamlamak kaydıyla mezun olabilirler.

HABERE YORUM KAT