1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. AÖL Sınav Yerleri Sorgulama - Bugün Açıklanıyor 26.05.2015
AÖL Sınav Yerleri Sorgulama - Bugün Açıklanıyor 26.05.2015

AÖL Sınav Yerleri Sorgulama - Bugün Açıklanıyor 26.05.2015

30-31 Mayıs tarihinde yapılacak olan AÖL sınavı giriş yerleri açıklandı. 2015 AÖL sınav giriş yeri sorgulaması için linke tıklayabilirsiniz. Açık Lise sınav giriş yerleri ve sınav ile ilgili merak ettikleriniz haberimizde.

30- 31 Mayıs tarihinde yapılacak olan Açıköğretim Lisesi 2. dönem sınav giriş yerleri açıklandı. AÖL 2015 sınav giriş yerinizi öğrenmek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.  Öğrenci numarası ve şifre ile Açık Lise snav giriş yerinizi öğrenebilirsiniz.
 
 
 
SINAVDA ÖĞRENCİNİN BULUNDURMASI GEREKENLER
 
Açık Öğretim Lisesi Sınava Giriş Belgesi (AÖL Bilgi Yönetim Sistemine girip alınacak),
Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı (ya da ehliyet, pasaport)
Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı ,
Kurşun kalem ve silgi.
 
Dikkat: Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı ve Sınava Giriş Belgesi yanında bulunmayan öğrencilerimiz geçerli bir kimlik kartıyla (nüfus cüzdanı, pasaport, ehliyet) salon yoklama listelerinde isimleri olmaları halinde sınava alınacaklardır.
 
SINAV YERİ DEĞİŞİKLİKLERİ
 
Öğrencilerimiz, Yeni Kayıt ya da Kayıt Yenileme işlemi sürecinde, internet sayfamızdan sisteme öğrenci no ve şifresiyle girerek, sınav yeri bilgilerini değiştirebilir. Ancak sınava yaklaşık 55 gün ve daha az bir süre kaldığında (Bu süre iş yüküne göre değişebilmektedir), öğrencilerimizin sistemden sınav yeri değişikliği yapma hakkı kaldırılmaktadır. Bu süreç içerisinde, Yeni Kayıt ya da Kayıt Yenileme işlemini yaptırmış ve sınav yerini belirlemiş öğrencilerimizden, mazeretleri dolayısı ile (deprem, sel vb. gibi doğal afetler, askerlik, zorunlu tayin) başka bir sınav merkezinde sınava girmek zorunda olanlar, mazeretlerini belgelemek kaydıyla, sınav tarihinden 2-3 gün önce, sınava girmek istedikleri yerdeki İl/İlçe Sınav Yürütme Kuruluna başvurmak suretiyle yedek salonlarda sınava girebilirler. Mazeret beyanı olmayan öğrencilerimiz yedek salonlarda sınava alınamazlar.
 
SINAV İTİRAZLARI
 
Sınav sonuçlarına yapılacak olan itirazlar, sınav sonuçlarının www.aol.meb.gov.tr internet adresinde yayımlanmasından itibaren en geç 5 (beş) gün içinde dilekçeyle "Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğüne" yapılacaktır. Bu konudaki itirazlarınız için Açık Öğretim Lisesine başvurmayınız.
 
Sınav sonuçlarına ve sınav uygulamasına itiraz için aşağıdaki yolu izleyiniz.
 
1.Aşağıda sıralanan banka şubelerinden birine "MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü Kurumsal Tahsilat Programı" aracılığı ile 20 TL (KDV Dahil), sınav itiraz ücreti ödeyiniz.
»T.C. Ziraat Bankası Beşevler Şubesi - Ankara
»Vakıflar Bankası Ankara Şubesi - Ankara
»Halk Bankası Küçükesat Şubesi - Ankara
2.İtiraz edilen sınav adının belirtildiği dilekçeye, ödemiş olduğunuz sınav itiraz ücretinin banka dekontunu da ekleyerek "Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğüne" şahsen ya da posta yoluyla başvurunuz.
Sınav İtiraz Dilekçesi İçin İletişim Adresi
 
ADRES:
Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Teknikokullar/ANKARA
Sınav Sonuçları
 
Sınav sonuçları resmi web sitemizden duyurulmaktadır. Öğrencilerimiz öğrenci no ve şifreleri ile sisteme girerek sınav sonuçlarını öğrenebilmektedirler.
 
2015 SINAV TAKVİMİ
 
II. DÖNEM SONU SINAVLARI 30-31 Mayıs 2015
II. dönem sınav sonuclarının internette yayınlanması :04 Temmuz 2015
III. dönem kayıt yenileme işlemleri :06-08 Temmuz 2015
 
Öğrencilere sistem üzerinden ders seçme ve bilgi güncelleme işlemlerinin kapatılması :08 Temmuz 2015
 
III. dönem sınav giriş yerlerinin internette yayınlanmaya başlanılması. 03 Ağustos 2015
III. DÖNEM SONU SINAVLARI 08-09 Ağustos 2015
2014-2015 eğitim-Öğretim yılı III. dönem sınav sonuçlarının internette yayınlanması. 18 Eylül 2015

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.