1. HABERLER
  2. BİLİM TEKNOLOJİ
  3. Apple'dan büyük zam! iCloud ücreti ne kadar oldu?

Apple'dan büyük zam! iCloud ücreti ne kadar oldu?

Apple'dan kullanıcılarına kötü haber! Apple tarafından yapılan düzenlemeyle Türkiye genelinde iCloud kullanıcılarının aylık ödediği tutar iki katına çıktı. Apple'ın yaptığı zam Aralık ayından itibaren uygulanmaya başlandı. Peki iCloud ücreti ne kadar oldu?

Apple'dan büyük zam! iCloud ücreti ne kadar oldu?

Türkiye'de de milyonlarca kişi tarafından ürünleri kullanılan Apple, kullanıcılarına sunduğu iCloud hizmetlerinin aylık ücretlendirilmesinde büyük bir zam yaptı.

Daha önce kullanıcılarına e-posta göndererek yapacakları fiyatlandırma konusunda bilgilendirme yapan Apple'ın yeni tarifesi Aralık ayından itibaren devreye girdi.

iCloud ÜCRETİ NE KADAR OLDU?

Türkiye'de kullanıcılar 200 gb'lik iCloud saklama alanı için 11.99 lira ödüyordu. Şirket bu ürününe yaklaşık yüzde 67 zam yaptı.

Türkiye'de 200 gb'lik iCloud hizmetinden yararlanan kullanıcılar bu ürün için Aralık ayından itibaren 19.90 lira ödeyecek.

Yurt dışında ise 200 gb'lik iCoud kullanımının ücreti 2.99 dolar.

iCLOUD NEDİR?

iCloud, kullanıcıların fotoğraflarını, belgelerini, telefon rehberini dahil telefonundaki ve bilgisayarındaki verilerini 'bulut'a yedeklemesini sağlıyor. Yani kullanıcılar bilgisayar başına geçip iTunes'u kullanarak kendileri manuel yedekleme yapmakla uğraşmıyor,
iPhone ve iPad'ler WiFi ile internete girdiğinde otomatik olarak tüm cihazı yedekleyebiliyor. 5 GB iCloud alanını ücretsiz sunan Apple'ın bu depolama alanı yetersiz gelenler ise 50 GB, 200 GB, 1 TB gibi farklı depolama seçeneklerini tercih edebiliyor.
 

HABERE YORUM KAT