1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Araban’da İkili Eğitim-Öğretim sona erdi

Araban’da İkili Eğitim-Öğretim sona erdi

Araban ilçesinde, yıllardır süren ikili eğitim-öğretim sona erdi. Tam gün eğitim başladı.

Araban’da İkili Eğitim-Öğretim sona erdi

Araban ilçesinde, yıllardır süren ikili eğitim-öğretim sona erdi. Tam gün eğitim başladı.

Derslik sayısının yetersizliği nedeniyle ikili eğitim-öğretim gören Şehit Sabri Emir Ortaokuluna ek olarak yapılan 4 katlı ve 18 derslikli yeni binasına taşındı. Araban İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Karayılan, Şehit Sabri Emir Ortaokulunun yeni binasında tam gün eğitime geçildiğini belirtti.

Tam gün eğitime geçilen Şehit Sabri Emir Ortaokulunu gezen Karayılan yaptığı açıklamada, "İlçedeki eğitim seviyesinin yükselmesi için yoğun çaba gösteriyoruz. İkili eğitim-öğretimden tam gün eğitim-öğretime başlamamızla birlikte ilçedeki ikili eğitim-öğretim verilen tek okulda da tam gün eğitime geçti. Şehit Sabri Emir Ortaokulumuzun yeni açılan ek binamıza taşınmamızla birlikte ilçedeki ikili eğitim sona erdi ve zorunlu eğitim kapsamındaki öğrencilerimizin tamamı tam gün eğitime geçti. Amacımız öğrencilerimize daha kaliteli eğitim ortamı sunmak ve eğitim kalitesini artırmaktır. Yeni okulumuzun ilçemize, öğretmen ve öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Program, Araban Kaymakamı Emin Bağlı, Araban Belediye Başkanı Mehmet Özdemir, Araban İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Taşkın Kılıç, Araban İlçe Emniyet Amir Vekili Komiser Yardımcısı Abdulkadir Özpınar, Şehit Polis Memuru Sabri Emir'in babası İbrahim Emir ve abisi Mehmet Emir, ilçe merkezindeki okul müdürleri, öğrenciler ve velilerin katıldığı açılış töreni ile birlikte sona erdi.

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT