1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Aracını park etmek için ağacı söktü

Aracını park etmek için ağacı söktü

Pendik Güzelyalı Mahallesi’nde kaldırımı aracı için otopark olarak kullanmak isteyen bir vatandaş, Belediyenin çevreye yeşil katmak üzere diktiği ağacı kökünden sökerek attı. Olay, devriye gezen zabıta ekipleri tarafından tesbit edildi.

Aracını park etmek için ağacı söktü

Pendik Güzelyalı Mahallesi’nde kaldırımı aracı için otopark olarak kullanmak isteyen bir vatandaş,  Belediyenin çevreye yeşil katmak üzere diktiği ağacı kökünden sökerek attı. Olay, devriye gezen zabıta ekipleri tarafından tesbit edildi.  

Bölge halkının isyan ettiği olay, Güzelyalı Mahallesi Ahmet Hamdi Tanpınar Caddesi’nde yaşandı. Gece vakti aracını kaldırım üzerine çekmek isteyen araç sürücüsü,  buna engel  olan süs kirazı ağacını  kökünden kopararak pes dedirtti. Bununla da yetinmeyen vatandaş, ağacın söküldüğü yerdeki toprak kısmı  parke taşlarıyla doldurarak aracı için kaldırımı adeta otoparka çevirdi. Devriye halindeki Pendik Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından tespit edilen olay, ekiplerin, kaldırımın kenarında devrildiğini zannettiği ağacı görmesi sonucu anlaşıldı. Ağacın araç park etmek için kökünden koparıldığının anlaşılması üzerine hemen bir tutanak tutan ekipler, zarar tespit ve cezai işlem çalışmalarının  başlamasını sağladı. Olayda kimliği tespit edilen aracın sürücüsün N.K. isimli bir bayan olduğu anlaşıldı. Pendik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü,  N.K. hakkında suç duyurusunda bulundu.

 

HABERE YORUM KAT