Aras kargo 23-24 nisan açık mı?

30 büyükşehir ve Zonguldak ilinde 4 gün boyunca getirilen sokağa çıkma kısıtlaması bugün başladı. Kargo paketlerini teslim etmek isteyen ve kargolarını bekleyen binlerce vatandaş, ''Bugün kargolar çalışıyor mu? Kargolar açık mı?'' sorularını internet üzerinden araştırmaya başladı.

Aras kargo 23-24 nisan açık mı?

İçişler Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge ile birlikte 30 büyükşehir ve Zonguldak ilinde 4 gün boyunca sokağa çıkma kısıtlaması getirildi. Bu kısıtlama kapsamında belirli işletmeler kapalı olurken bazı işletmeler bu kısıtlamadan muaf tutulacak. Peki kargolar bu kısıtlamaya dahil mi ? Kargosunu bekleyen ve kargoya paket teslimi yapmak isteyen binlerce insan kargoların açık olup olmadığını merak ediyor. Vatandaşlar internette  ''Aras kargo 23 24 nisanda açık mı?'' sorusunu araştırıyor. İşte yanıtları..

Aras kargo 23 24 nisan açık mı?

KARGOLAR AÇIK MI, KAPALI MI?

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgede, ürün ve/veya malzemelerin nakliyesinde ya da lojistiğinde (kargo dahil), yurt içi ve yurt dışı taşımacılık, depolama ve ilgili faaliyetler kapsamında görevli olanların istisna kapsamında bulunacağı bildirildi.

Aras kargo 23 24 nisan açık mı?

ARAS KARGO 23 24 NİSANDA AÇIK MI ?

Kargo firmaları 4 gün boyunca sürecek olan sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutuldu. Aras kargo şirketi de bu kapsamda 23-24 tarihleri arasında açık olacak.

Aras kargo 23 24 nisan açık mı?

ARAS KARGO ÇALIŞMA SAATLERİ

Açılış saati: 08.00

Kapanış saati: 18.00

Haftasonu Cumartesi: 08.00 - 14.00

Aras kargo 23 24 nisan açık mı?

AÇIK OLACAK İŞ YERİ, İŞLETME VE KURUMLAR

Genelgeye göre, 23-26 Nisan 2020 tarihleri arasında,

– Ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri, ayrıca tatlı üretiminin yapıldığı/satıldığı iş yerleri (Bu iş yerlerinde sadece ekmek, unlu mamul ve tatlı satışı yapılabilir) açık olacak.

– Evlere paket servis şeklinde olmak üzere lokanta ve restoran tarzı iş yerleri

– İlaç, tıbbi cihaz, tıbbi maske ve dezenfektan üretimi, nakliyesi ve satışına ilişkin faaliyetleri yürüten iş yerleri

– Kamu ve özel sağlık kurum ve kuruluşları, eczaneler, veteriner klinikleri ve hayvan hastaneleri

– Zorunlu kamu hizmetlerinin sürdürülmesi için gerekli kamu kurum ve kuruluşları ile işletmeler (Havalimanları, limanlar, sınır kapıları, gümrükler, karayolları, huzurevleri, yaşlı bakım evleri, rehabilitasyon merkezleri,

– Acil Çağrı Merkezleri, AFAD Birimleri, Vefa Sosyal Destek Birimleri, Göç İdaresi, PTT vb.) açık olacak.

Aras kargo 23 24 nisan açık mı?

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡