1. YAZARLAR
  2. İbrahim Şahin
  3. Arazide Sadece AK Parti var
İbrahim Şahin

İbrahim Şahin

Yazarın Tüm Yazıları >

Arazide Sadece AK Parti var

7 Haziran milletvekilliği seçimlerine yaklaşık 20 gün kaldı. Hala seçim havası yok. Sahada o eski seçim çalışmalarını göremiyoruz. Gözüken o ki sadece bir AK Parti var.
Türkiye genelini gezmedik görmedik bilmiyoruz oralarda atmosfer nasıl ama İstanbul’da gördüğümüz manzara bu. Seçim havası yok sanki arazide sadece AK Parti var ve bir şeyler yapmaya çalışıyor. Muhalefet partileri nerde? Neden arazide yoklar? seçimden ümitleri yok mu acaba? yine bir kabullenmişlik mi var? AK Parti iktidar olur biz yine bir şekilde mecliste olalım yeter mi diyorlar sakın yanlış anlaşılmasın ben demiyorum görüntü o  seçimlere girilirken iktidar olmak için muhalefet partilerinin daha çok arazide daha çok çalışması gerekmez mi ? muhalefetteki partiler  çalışmadan önünde olan iktidar partisini nasıl geçer de  iktidar olabilirler? Görünen o ki bence  bu görüntüyle zor!
Acaba muhalefet partilerinin arazide fazla gözükmemelerinin sebebi aday listelerindeki sorunlar mı mesela CHP  bu seçimlerde adayları belirlerken bir kısmını parti kontenjanından partinin tepe isimlerini genel başkana yakın isimleri listelerin başına yerleştirdi. Diğer taraftan ön seçim yaprak il ve ilçede ki teşkilatların  önemli isimleri seçilemeyerek liste dışı kaldı. Mesela listeye baktığımızda Tuzla,  Pendik, Kartal, Maltepe gibi yerlerden teşkilatların önde gelen isimlerinden hiç biri yok listeye girenler ise popüler isimler bu bayağı bir rahatsızlık yaratmış gözüküyor.
Aynı durum Milliyetçi Hareket Partisi’nde de mevcut listenin başı hatta ilk onuna kadar bu bölge teşkilatlarından hiç kimse girmemiş listenin 1. sırasına Gaziantep milletvekili Edip Semih Yalçın yerleştirilmiş orada da baktığınızda partinin Tuzla, Pendik, Kartal, Maltepe teşkilatlarından ilk 10’da hiç kimse yok.
AK Parti ise eski Tuzla Belediye Başkanı Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce eski Pendik Belediye Başkanı ve milletvekili Erol Kaya ve Maltepe’den milletvekili Osman  Boyraz’ı aday göstererek bu bölgeye ne kadar önem verdiklerini gösterdiler bu durum parti teşkilatlarında olum karşılandığı gözüküyor.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
2 Yorum